Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

10 istasyonlu Şişhane-Seyrantepe metrosu geliyor

İstanbul ulaşımının en önemli araçlarından bir tanesi metro. Şimdi İstanbulluya yeni bir hat daha geliyor, Şişhane-Seyrantepe metrosu!

Türkiye’nin en büyük metropolü İstanbul. Ulaşım ve trafik her zaman en temel sorunların başında geliyor. Artan nüfusla birlikte toplu ulaşım olanakları da yetersiz gelmeye başlıyor. Bu nedenle İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından ‘Her yere metro, her yerde metro’ sloganıyla metro hattı inşa etmeye devam ediyor.

Şimdi İstanbulluya yepyeni bir müjde daha geldi. 12 kilometre uzunluğunda ve 10 istasyondan oluşan Şişli-Seyrantepe metro güzergahı oluşturuldu.

İstanbul’un dört bir yanında metro hattı inşa etmeye eden İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) sürekli yeni bir proje daha geliştirerek İstanbul’daki ulaşım sorununu en aza indirmeye çalışıyor.

İBB tarafından geliştirilen yeni metro hattı ise istanbul Avrupa Yakasında yer alacak. Şişhane ve Seyrantepe arasındaki ulaşımı kısa sürede tamamlayacak olan yeni metro hattı projesinde toplam 10 istasyon yer alıyor. Bölgedeki trafiği ve ulaşım sorunun hafifletmesi beklenen metronun en kısa sürede hizmete uygun hale getirilmesi beleniyor.

Gelecek yıldan sonra kullanıma uygun hale getirilmesi planlanan Şişhane Seyrantepe metro hattı güzergahı şu şekilde:

1. Şişli Etfal
2. Seyrantepe
3. Sultan Selim
4. Galataderesi
5. Çağlayan
6. Perpa
7. Okmeydanı
8. Piyalepaşa
9. Kasımpaşa
10. Şişhane