Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nin detayları belli oldu!

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nin mimari projesi netlik kazandı. Projenin 10 milyon TL karşılığında inşa edilmesi hedefleniyor.

10 bin metrekarelik arsa üzerine inşa edilecek olan 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Müzesi’nin 10 milyon lira bedelle tamamlanması amaçlanıyor.

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nin inşaat kısmının haziran ayında başlaması bekleniyor. Müze, 2018 yılının son döneminde ise ziyaretçilere açılacak.

İnteraktif uygulama alanları oluşturulacak

Mülkiyeti Hazineye ait bir alanın Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğüne tahsis edilmesi sonrasında çalışmalarına hız veren Kültür ve Turizm Bakanlığı, sari mimari, inşaat-elektrik-makina mühendisliği, teşhir-tanzim ve peyzaj mimarlığı projelerini bir an hayata geçirmek için faaliyetlerini sürdürüyor.

15 Temmuz Şehitleri ve Demokrasi Müzesi’nde görsel sunumların yer alacağı kalıcı ve geçici sergi salonu ile konferans salonu, kütüphane, kafe, restoran, hediyelik eşya bölümü, sinevizyon, çocuk atölyesinin yanı sıra şehit ve gazi eşyalarının sergileneceği interaktif uygulamalar alanı oluşturulacak.