Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

150 konut projesinde yüzde 20 indirim kampanyası!

Üç büyük çatı kuruluşun aldığı karar doğrultusunda ‘Yüzde 0,98’e ilave yüzde 20 indirim’ kampanyası 150 konut projesinde hayata geçirildi.

KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinde hükümetin KDV indirimi, tapu harcı indirimi ve konut kredisi faiz indirimi teşviklerinden sonra bir kampanyaya daha imza atıldı. Sektörün adeta atağa geçmesini sağlayacak olan indirim kampanyası bugün (15 Mayıs Salı) itibariyle hayata geçirildi.

Bugün başlayan kampanya ile 41 firma 150’yi geçkin konut projesinde yüzde 20 indirim imkânı sunuyor. Üstelik kampanya dahilindeki projelerden birinden konut satın almak isteyenlerin sadece yüzde 5 peşinat ödemesi yeterli oluyor. Geri kalan kısım ise yüzde 0,98 faizli kredi imkanlarıyla tahsil edilebilecek.

Konut teslimlerinde KDV indirimi, tapu harcı indirimi ve bankaların konut kredisi faizlerinin yüzde 1’in altına düşürmesi gibi kampanyalar konut sektörünü hareketlendirdi. Sektör tam da atağa geçmişken bir destek gayrimenkul üç büyük çatı kuruluşu olan KONUTDER, GYODER ve İNDER iş birliğinden geldi.

Üç büyük dernek gücünü birleştirdi ve dernek üyesi olan 41 firma 150’yi aşkın projede peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim olanağı tanıyacak. 15 Mayıs 2018 ile 15 Haziran 2018 tarihleri arasında geçerli olacak indirim kampanyası kapsamında yüzde 5 peşinat ödeyenler ve konut bedelinin 500 bin TL kadar olan kısmı için yüzde 0,98 faiz oranı ile konut kredisi kullanabilecek. Bu imkanlar dahilinde 41 konutun 150’yi geçkin markalı konut projesinde de yüzde 20 indirim olanağı tanınacak.

Kampanya ile toplumun genç ve orta yaş kitlesini hedef aldıklarını ifade eden KONUTDER Başkanı Altan Elmas, hükümetin attığı adımlara karşılık vermek istediklerini ve bu bir aylık kampanyada tüketicinin fırsatları hızlıca değerlendirmesini beklediklerini söyledi.