Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

17 millet bahçesi 2019 başında tamamlanacak

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er, 17 millet bahçesi projesinin 2019 yılı başında bitirileceğini açıkladı.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkan Vekili Sami Er, 17 millet bahçesi projesinin 2019 yılı başında bitirileceğini açıkladı. TOKİ olarak millet bahçelerinin yapımında da büyük bir sorumluluk aldıklarını dile getiren Sami Er; “Şehirlerimizi daha yeşil ve refah yaşam alanı haline dönüştürmek, şehirlerimizin yaşam ve çevre kalitesini yükseltmek ve yeşil şehirler oluşturmak için yürütülen Millet Bahçesi Projesi kapsamında TOKİ, 18 ilde 22 millet bahçesi gerçekleştirecektir” dedi.

Bu bahçelerden 15’inin eski stadyumların yerine yapılacağını söyleyen Er; “Bu stadyumlar; Adana, Batman, Eskişehir, Diyarbakır, Gaziantep, Giresun, Hatay, Malatya, Mersin, Sakarya, Samsun, Sivas, ikisi Trabzon ve Bursa’dır” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İstanbul’da açılışı gerçekleştirilen 5 millet bahçesinin birinin TOKİ, ikisinin de TOKİ iştiraki şirketleri tarafından yapıldığını hatırlatan Sami Er; “İstanbul'da TOKİ’nin, iştiraklerinin ve belediyelerin projelendirdiği ve hayata geçireceği millet bahçelerinin toplam büyüklüğü yaklaşık 14 milyon metrekare. İstanbul'da kişi başına düşen yeşil alan miktarı millet bahçeleri ile yüzde 10 artacaktır. Bu ay içinde 386 bin metrekarelik Pendik Millet Bahçesi ile 152 bin metrekarelik Diyarbakır Sur Dicle Vadisi Millet Bahçesi'nin ihalesi de bitirilecek. Bunun dışında 17 millet bahçesinin projeleri de 2019 yılının başlarında bitirilecektir” ifadelerini kullandı.