Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

172 bin 644 yabancı Türkiye’den gayrimenkul aldı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 172 bin 644 yabancı uyruklu kişi ve 4 bin 119 yabancı sermayeli şirketin taşınmaz mülk edindiğini açıkladı.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer’in, Türkiye’de taşınmaz mülk edinen yabancı uyruklularla ilgili soru önergesini yanıtladı. Ruhsar Pekcan, 172 bin 644 yabancı uyruklu kişi ve 4 bin 119 yabancı sermayeli şirketin taşınmaz mülk edindiğini açıkladı.

YABANCI UYRUKLU MÜLK SAHİPLERİ

Gerçek Gündem’de yer alan habere göre; CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, verdiği yazılı soru önergesinde, “Halen ülkemizde yabancı uyruklu olup taşınmaz mülk alan kişi sayısı kaçtır? Ev, dükkân, arazi olarak alınan mülklerin dağılımı nedir? Ülkelerine göre dağılımı nasıldır? Kadın, erkek, müteşebbis olarak dağılımı nasıldır? Toplam satışı yapılan konut, arazi sayısı ve alanı ne kadardır? İllere göre dağılımı nasıldır? Dağılımlı ederi nedir? Türk vatandaşlığı alarak taşınmaz mülk edinen kişi sayısı kaçtır? Ev, dükkân, arazi olarak alınan mülklerin dağılımı nasıldır? Ülkelerine göre dağılımı nedir? Toplam satış yapılan konut ve arazi sayısı ve alanı ne kadardır? Dağılımlı ederi nedir? İllere göre dağılım nasıldır? Yönetim Kurullarında Türk Vatandaşı ve Yabancı Uyruklu kişilerinde yer aldığı şirketlerin sayısı, ülkemizdeki arazi toplamı ve tutarı nedir? Son bir yıl içinde ülkemizden mülk edinerek ev, arazi ve dükkân alıp devreden var mıdır? 2018 yılında konut, dükkân ve arazi alan yabancı uyruklu ya da T.C vatandaşlığına geçen kişi sayısı ve ödediği tutar nedir? İllere göre dağılımı nasıldır?” şeklinde sorular yöneltti.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 172 bin 644 yabancı uyruklu kişi ve 4 bin 119 yabancı sermayeli şirketin taşınmaz mülk edindiğini ifade etti.