Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

200 bin kişiye özel sektörde istihdam sağlanacak

Eylem planı kapsamında 200 bin kişi özel sektörde istihdam edilecek. Bu kişilerde kadın ve gençlere ağırlık verilecek.

İkinci 100 Günlük Eylem Planı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bugün resmen açıklandı. Eylem planı kapsamında 200 bin kişinin özel sektörde istihdamı sağlanacak. Söz konusu bu kişilerde kadın ve gençlere ağırlık verilecek.

Bunun yanı sıra işverenler için Kolay Belge – Kolay Hizmet adı verilen elektronik uygulama hayata geçirilecek. Ayrıca Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) verilen çocukların ailelerine, etkin bir ev ekonomisi yönetimi için rehberlik ve danışmanlık hizmetinin verilmesi sağlanacak.

RİSK ALTINDAKİ ÇOCUKLAR İÇİN HİZMET SUNULACAK

Eylem planı kapsamında Mobil Sosyal Hizmet Birimleri faaliyete geçirilecek. Burada risk altında bulunan çocuklar için koruyucu ve önleyici hizmeti sunulacak. Koruyucu ve önleyici hizmetler kapsamında 81 ilde uzman müdahale ekiplerinin yaygınlaştırılması sağlanacak. Ayrıca devlet koruması altındaki çocuklar için Çocuk Destek, Gelişim ve Eğitim Programı (ÇODEP) başlatılacak.

ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ HİZMETE GİRECEK

Üç ilde üç huzurevi yaşlı bakım rehabilitasyon merkezi ile üç engelsiz yaşam merkezi hizmete açılacak. Ayrıca 10 yeni üniversiteyle iş birliği yapılacak ve İş Sağlığı ve Güvenliği (İSG) kültürünün iş yerlerinde yaygınlaştırılması sağlanacak. İş kazalarının yaşanmadığı iş yerlerine yüzde 50 prim indirimi yapılacak.

Tüm bunların yanı sıra askerlik ve doğum borçlanması taleplerinin e-devlet üzerinden alınabilmesi sağlanacak.