Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

2016 Ytong Mimari Fikir Yarışması'na başvuru için son günler

"Yersizlik için bir yer" konulu 2016 Ytong Mimari Fikir Yarışması için son katılım tarihi 1 Haziran 2016 olarak belirlendi.

Türk Ytong, Ytong Akademi çatısı altında düzenlediği "Yersizlik için bir yer" konulu Mimari Fikir Yarışması ile dünyada her zamankinden daha yoğun yaşanan mültecilik, göç, mekân ve yersizlik sorununa dikkat çekiyor.

Kazanan proje sahiplerinin Venedik Mimarlık Bienali gezisi ile ödüllendirileceği yarışmada, jüri üyeleri ile birlikte İtalya’nın Venedik kentinin mimarlık ve sanat deneyimleri paylaşılacak, dünyanın önde gelen mimarlık etkinliklerinden 15. Uluslararası Venedik Mimarlık Bienali Sergisi’ne gidilecek, Arsenale ve Giardini’de ülke pavyonları incelenerek Türkiye Pavyonu da ziyaret edilecek.

Projeler Dijital Kolokyum’da değerlendirilecek

Ytong Mimari Fikir Yarışması’nda bu yıl ilk kez “Dijital Kolokyum” da düzenlenecek. 6-7 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek ve www.ytongakademi.com sitesinden canlı yayınlanacak kolokyumda, jüri üyeleri projeleri tek tek yorumlayacak, yayın sosyal medyadan izlenebilecek ve soru sorulabilecek.

ODTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Celal Abdi Güzer, İTÜ Mimarlık Fakültesi Öğretim Görevlisi Y. Mimar/Peyzaj Mimarı Dr. Deniz Aslan, NSMH Kurucusu Mimar Nevzat Sayın, Nilüfer Kozikoğlu Mimarlık Kurucusu Mimar Nilüfer Kozikoğlu ve Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak’ın jüri üyeliğini yaptığı yarışmaya katılım için son gün 1 Haziran 2016.