Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

2018 yılında konut fiyatları yükselecek

Türkiye genelinde konut fiyatları hızla yükselmeye devam ediyor. Yatırımcıların ve ev sahibi olmak isteyenlerin en çok merak ettiği ise 2018 konut fiyatları.

Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, konut fiyatlarının 2018 yılında özellikle İstanbul’da yükselmeye devam edeceğini ve konut sahibi olmak isteyenlerin hızlı hareket etmesi gerektiğini söyledi. Yatırım yapmak için 2018 yılını beklemenin yanlış olacağını söyleyen Özlü, yatırımcılara ve ev sahibi olmak isteyenlere hızlı hareket etmeleri gerektiğini söyledi.

Karlı bir yatırım için 2018’i beklemeyin

Son bir yılda İstanbul’da konut satışlarının artışının yüzde 15 civarına ulaştığını belirten Özlü, 2018 yılında da konut fiyatlarının yükseleceğini ve daha karlı bir yatırım için konut almak isteyenlerin 2018’i beklememesi gerektiğini belirtti.

3.Havalimanı İstanbul’da emlak piyasasına ayrı bir canlılık katacak

2018 yılında konut fiyatlarının artacağı yönünde tahmin yürüten Özlü, özellikle 3. Havalimanı inşaatının tamamlanmasıyla birlikte İstanbul’daki gayrimenkul piyasasında ayrı bir canlılık olacağını belirtti.

Hareketlilik çevre illere de yansıyacak

Hareketliliğin çevre ilçelerdeki konut fiyatlarına yansıyacağını belirten Özlü, “Bölgede konut fiyatlarının önümüzdeki yılın ikinci yarısında yaklaşık yüzde 30 ile 40 arasında artabileceğini öngörüyoruz. Anadolu yakasında ise özellikle Kartal- Pendik bölgesinde gelecek yıl hizmete girecek ve bölgeyi Sabiha Gökçen Havalimanı’na bağlayacak metro çalışmaları var. Bu projelerin bulundukları çevre ilçelere önemli oranda değer katacağını söyleyebiliriz. Özellikle Azeri ve Arap yatırımcılar da gelişen bölgeleri daha çok tercih ediyorlar. Bu yüzden yatırımcılar erken davrandığı takdirde 2018’de karlı bir yıl geçirebilir.” dedi.

Yeni yılda gözde ilçeler Pendik ve Gaziosmanpaşa olacak

Gayrimenkule yatırım için İstanbul’un iki yakasında da cazip seçeneklerin olduğuna değinen Gayrimenkul Danışmanı Gamze Özlü, Pendik ve Gaziosmanpaşa’nın 2018’in gözde yerleri olacağını söyledi. Özlü şöyle konuştu: “Son bir yıllık konut satışları incelendiğinde İstanbul’da yüzde 20 ile Gaziosmanpaşa’nın konut fiyatlarının en çok arttığı ilçelerin başında geldiğini görüyoruz. Özellikle yatırımın kendini amorti etme süresinin de en kısa olduğu ilçe olan Gaziosmanpaşa, yatırımcılarına gözünden kaçmaması gereken ilçelerden. Şuan Gaziosmanpaşa’da 1+1 daireler 380.000 TL’den başlıyor. Anadolu yakasında ise 1+1 dairelerin 280.000 TL’den başladığı Pendik-Kurtköy bölgesinin, hem önemli ulaşım yolları üzerinde bulunması hem de ilçede yeni konut projelerinin hayata geçiyor olması bölgenin değerini önümüzdeki yıllarda kat kat artıracak. Bu bölgelerde elini çabuk tutan daha karlı olacak.”

Gamze Özlü, karlı yatırım yapmak isteyenlerin sunulan fiyat avantajlarından ve kampanyalardan yararlanması, yatırım danışmanlarından destek alması gerektiğini de sözlerine ekledi.