Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

2018’de konut satışlarında rekor beklentisi!

Gayrimenkul sektörü uzmanları 2018 yılı içerisinde konut satışlarının yeni bir rekora daha imza atmasını bekliyor.

Hem devlet hem de özel sektör tarafından son birkaç ay içinde gayrimenkul ve konut sektöründe yapılan teşvikler sonuç vermeye başladı. Darbe girişiminin ardından sıkıntılı bir sürece giren ve geliştirilen uzun vadeyle konut satın alma imkânı sunan konut kampanyaları sayesinde satış rekoruna imza atan sektörden bu yıl da bir rekor bekleniyor.

Konut sektöründen beklentiler üst düzeyde!

En dar döneminde bile konut satışlarında zirveye ulaşmayı başaran sektörden bu yıl için de beklentiler çok büyük! Konut ve gayrimenkul sektörü temsilcileri konut satışlarında bu yıl ikinci defa bir satış rekoru kırılmasını bekliyor.

Teşvik ve destekler sektörün sıkıntılı günlerini geride bırakmasını sağladı

Konut ve iş yeri teslimlerinde KDV bedellerinin düşürülmesi, tapı harcı bedelinde indirim yapılması, yüzde 0,98 ile yüzde 0,99 arasında değişen faiz oranlarıyla düşük konut kredisi verilmesi ve son olarak da özel sektörün teşvikiyle birçok firma ve projede yüzde 20 indirime gidilmesi konut sektörünü içinde bulunduğu dar boğazdan kurtarmaya yetti. Peki, bu olumlu dönüşler devam edecek mi?

İkinci bir satış rekoru bekleniyor

Gayrimenkul ve konut sektörünün önemli temsilcileri ve KONUTDER, GYODER, İNDER gibi sektörün lider çatı kuruluşlarının temsilcileri konut satışlarının seçimden sonraki süreçte yeni bir rekora imza atmasını bekliyor. Konut satışlarının katlanarak devam etmesini bekleyen sektör temsilcileri oluşan istikrar ve güven ortamı sayesinde hem yerli hem de yabancı yatırımcının konut satın almaya yöneleceğini ve en güvenli liman olarak görülen emlak alanında yatırımların hız kazanacağını öngörüyor.

İnşaat ve gayrimenkul sektörünün uzun yıllar Türkiye’nin lokomotif sektörü özelliğini ivme artırmaya devam ederek koruması bekleniyor.