Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

2019 yılı faizler açısından olumlu bir yıl olacak

2019’un faizler açısından olumlu bir yıl olacağını ifade eden Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, sektörün kredi talebini karşılayabilecek kapasitede olduğunu belirtti.

Bankacılık sektörü ve Türkiye ekonomisine dair açıklamalarda bulunan Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, ekonomide zor günlerin artık geride kaldığını belirtti. Bloomberg'de yer alan habere göre; Hakan Binbaşgil, dünyadaki tüm belirsizliklere rağmen 2019 yılının Türk ekonomisi ve sektör açısından çok daha olumlu bir yıl olacağını düşündüğünü ifade etti.

Alınan etkin tedbirler sayesinde ekonominin normalleşme ve toparlanma sürecine girdiğini söyleyen Binbaşgil, Merkez Bankası'nın sıkı para politikasının yanı sıra Yeni Ekonomi Politikası’nın (YEP) açıklanması ve programın hızlı bir şekilde uygulamaya konulması ile jeopolitik anlamdaki pozitif gelişmelerin bu sürece olumlu katkıda bulunduğunu belirtti.

KREDİ FAİZLERİ DÜŞÜŞ TRENDİNDE

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil, 2019 yılının kredi büyümesi açısından daha iyi bir yıl olacağına inandığını söyledi. Bankacılık sektörünün her zamanki gibi güçlü ve likit olduğunu vurgulayan Binbaşgil, sektörün kredi talebini karşılayabilecek kapasitede olduğunu ifade etti.

Kredi faizlerinin düşüş trendinde olduğunu ifade eden Binbaşgil; “Faizler hala yüksek. Bunun ana nedeni ise bankaların kaynak maliyetlerinin hızla artmış olması. Bugün birçok bankada TL vadeli mevduat kaynak maliyeti, kredi faizlerinin üzerindedir. Bankaların kaynak maliyetlerinin düşmesi gerekiyor. Böylece krediye erişim daha uygun koşullarda gerçekleşebilecektir” dedi.