Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

2019 yılı kamu sosyal tesis ücretleri belli oldu

Kamuya ait sosyal tesisleri kullanmak isteyenlerin 2019 yılında ödeyeceği asgari ücretler belli oldu. Tüm detaylar haberimizde…

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Kamu Sosyal Tesislerine İlişkin Tebliğ’i bugün Resmi Gazete’de yayımlandı. Tebliğ, merkezi yönetim kapsamındaki kamu idareleri, kamu iktisadi teşebbüsleri, döner sermayeli kuruluşlar, kamu bankalarıyla diğer kamu kurum ve kuruluşlarının tasarrufunda yer alan sosyal tesislerde alınacak yemek, konaklama ve diğer hizmet bedellerinin tespitinde ve elde edilen gelirlerin kullanımında uyulacak usul ve esasları kapsıyor.

Kamu kurum ve kuruluşlarınca işletilen eğitim ve dinlenme tesislerinden yararlanacak kurum personelinden bu yıl alınacak asgari bedeller, tebliğde belirlenen özellikleri taşıyan tesislerde yemek ücreti olarak kişi başına günlük 24.40-16.30 TL, konaklama bedeli 7-12.20 TL olacak. 1 Temmuz ile 15 Ağustos döneminde konaklama ücretleri konutun türüne göre 11.10-12.20 TL olarak açıklandı.

Konut veya bağımsız bölümde buzdolabı bulunanlarda günlük en az 4.10 TL, televizyon bulunanlarda günlük en az 4.10 TL ve klima bulunanlarda günlük en az 5.80 TL konut başına ilave bedel ödemesi alınacak.

Misafirhanelerden yararlanan kurum personelinden kişi başına her gece için en az 12.20 TL alınacak. Kamu kurum ve kuruluşlarına ait kreş ve çocuk bakım evlerine kabul edilecek devlet memurlarıyla diğer kamu personelinin her çocuğu için aylık bakım ücreti asgari 220 TL olarak tespit edildi.

Hamam, sauna ve kaplıcalardan bir saatlik yararlanma karşılığı kişi başına en az 15.10 TL ödenecek. Tebliğ, 1 Şubat’ta yürürlüğe girecek.