Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

2020 yılına kadar 13 şehir hastanesi daha açılacak

Türkiye’nin sağlık alanındaki en önemli yatırımı olan şehir hastanelerine yenileri ekleniyor. 2020’ye kadar 13 şehir hastanesi daha açılacak.

Türkiye’deki 6 şehir hastanesine 13 tane daha eklenecek. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre 13 şehir hastanesinin daha 2020 yılına kadar tamamlanması planlanıyor.

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

Şehir hastaneleri, Türkiye’nin sağlık alanındaki en önemli yatırımları arasında yer alıyor. Isparta, Adana, Yozgat, Mersin, Kayseri ve Elazığ’daki şehir hastaneleri; son teknolojik cihazları, tıbbi donanımları, tek ve iki kişilik odalarının yanı sıra diğer servisleriyle de adından söz ettiriyor. Bu şehir hastanelerinin yenilerinin hizmete alınmasına yönelik çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

BEŞ YILDIZLI OTEL KONFORUNDA SAĞLIK HİZMETİ SUNULUYOR

Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Şehir Hastaneleri Koordinasyon Daire Başkanı Sayit Çelebi; hâlen inşaatı devam eden, bu yılın yanı sıra 2019 ve 2020 yıllarında açılacak 13 hastanenin olduğunu ifade etti.

Sayit Çelebi, şehir hastanelerinde beş yıldızlı otel konforunda kaliteli ve nitelikli sağlık hizmeti verildiğine dikkat çekti. Sağlık Bakanlığı olarak tüm kamu hastanelerinde esasında nitelikli hasta odasını arttırma kararlılığında olduklarını ifade eden Çelebi; “Şehir hastaneleri de bu yataklı tedavi kurumları anlamında bir tık daha üst hizmet anlayışını ortaya çıkarıyor” diye konuştu.

Hastaların hastanelerde 4, 6, 8 kişilik koğuş sistemi odalarda kaldığı dönemden tek ve iki kişilik banyosu, tuvaleti, kliması, televizyonu içinde olan yapıya dönüldüğünü vurgulayan Sayit Çelebi; “Hasta odalarıyla ve servisleriyle sadece Avrupa’nın değil, dünyanın en kaliteli yataklı sağlık hizmetini vermeye çalışıyoruz” ifadelerini sözlerine ekledi.