Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

2030 yılında 7.5 milyon konut dönüşecek

Şu ana kadar 580 bin konutun yenileme çalışmalarına başladıklarını belirten Murat Kurum, 2030 yılına kadar 7.5 milyon konutun dönüşeceğini açıkladı.

Sürdürülebilir Şehirler Projesi’nin açılış toplantısında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 2030 yılında 7.5 milyon konutun dönüşeceğini ifade etti.

Kentsel dönüşümle şehirlerdeki sağlıksız yapı stokunu yenileyecekleri vurgulayan Murat Kurum, şu ana kadar ülke genelinde 580 bin konutun yenileme çalışmalarına başladıklarını belirtti. Amaçlarının 2030 yılında 7.5 milyon konutu öncelik ve aciliyet durumlarına göre dönüştürmek olduğunun altını çizen Bakan Kurum; “Yapacağımız yeni konutları yerel dokuya, yatay mimariye uygun şekilde inşa edeceğiz. Dönüştürdüğümüz her bir konutun örnek proje olması için çalışmalarımızı yürütüyoruz” ifadelerini kullandı.

3 BİN KİLOMETRELİK BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU

Yeni yapılacak imar planlarında bisiklet ve yürüyüş yollarının zorunlu hale getirilmesine ilişkin de konuşan Murat Kurum; “3 bin kilometrelik bisiklet ve yürüyüş yolu, 60 bin metrekare gürültü bariyeri ve 81 ilde Çevre Dostu Sokaklar Projesi'ni gerçekleştiriyoruz” dedi.