Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

205 konutlu Mersin Gülnar TOKİ projesi geliyor

TOKİ Mersin’in Gülnar ilçesinde 205 konutluk yeni bir proje için hazırlık çalışmalarına start verdi.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Mersin’in Gülnar ilçesinde yepyeni bir sosyal projeye imza atmaya hazırlanıyor. Yurdun dört bir yanında sosyal ve toplu konut üretimlerine devam eden ve her yıl binlerce vatandaşı konut sahibi yapan TOKİ çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

TOKİ’nin şimdiki adresi ise, Mersin. Mersin’in şehir merkezinde uzak ilçelerinden 25 bin nüfusu bulunan Gülnar ilçesinde toplam 205 adet konuta yer verilen yeni bir konut projesine imza atılıyor. Proje için çalışmalar start aldı bile!

Mersin Gülnar TOKİ Konutları projesinin inşaatını gerçekleştirecek üstlenici firmanın belirleneceği ihale 14 Mayıs Pazartesi günü saat 15.00’da gerçekleştirilecek. İhale İstanbul Küçükçekmece ilçesinin Halkalı semtinde yer alan TOKİ Hizmet Binasında yapılacak.

Sosyal konut üreterek başta dar gelirli vatandaşlar olmak üzere yurt genelinde konut sahibi olmakta güçlük çeken birçok vatandaşı ev sahibi yapan Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Gülnar’daki projesini tünel kalıp sistemi ile hayata kazandıracak. İhale dahilinde konutların yanı sıra projede 1 tane cami, bir tane ticaret merkezi inşaatına ve çevre düzenlemesi ile alt yapı çalışmalarına da yer verilecek.

14 Mayıs günü gerçekleştirilecek ihaleyle üstlenici firmanın belirlenmesinden 10 gün sonra yer teslimleri yapılacak. Projenin şartnameye göre 500 takvim gününde tamamlanması ve yeni sahiplerine teslim edilmesi bekleniyor.