Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

2B arazilerden toplam 11 milyar TL geldi

2B arazilerin satışı kapsamında 748 bin hak sahibine tapuları teslim edildi. 7 milyar 800 milyon TL’lik bölümün tahsilatı ise tamamlandı.

2B arazilerin satışı kapsamında 748 bin hak sahibi tapularını aldı. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, 531 bin taşınmazın toplam satışının 11 milyar TL olduğunu açıkladı. Murat Kurum, bu tutarın bugüne kadar 7 milyar 800 milyon TL’lik bölümünün tahsil edildiğini belirtti.

HAZİNEYE AİT ARAZİLERİN KİRALANMASINDA BÜYÜK BAŞARI ELDE EDİLDİ

Murat Kurum, çiftçilerin tarımsal üretim destekleri gibi sözleşmeye bağlı haklardan yararlanması ve sözleşmesiz kullanımdan kaynaklanan ihtilafların giderilmesi amacıyla Hazine’ye ait tarım arazilerinin ecrimisil bedelinin yarısı üzerinden doğrudan kullanıcılarına kiralanmasına ilişkin düzenlemeyi hayata geçirdiklerini hatırlattı. Bakan Kurum, bu kapsamda Hazine’ye ait tarım arazilerinin satışında 57 bin hak sahibinin tapularına kavuştuğunu ifade etti.

Başvurularda yüzde 82 oranında bir başarı elde edildiğini belirten Kurum, değerlendirme aşamasının başladığı müjdesini verdi. 3 bin vatandaşın kiralama işlemlerinin tamamlandığını söyleyen Bakan Kurum, çalışmaların devam ettiğini ifade etti.