Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

3. Havalimanı ekonomiye 79 milyar dolar katkı sunacak

İstanbul’da yapımı devam eden 3. Havalimanı, Türkiye ekonomisine yaklaşık 79 milyar dolar katkı sağlamaya hazırlanıyor.

Türkiye'nin havacılıkta dünyada da söz sahibi olabilmesi için inşasına başlanan 3. Havalimanı, yılda 200 milyon yolcu taşımaya hazırlanıyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın talimatı sonrasında çalışmaları süren 3. Havalimanı projesi, 79 milyar dolarlık sadece havalimanından kaynaklı ilave bir hasılat oluşturacak.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ülkede 25 olan havaalanı sayısını 55'e çıkardıklarını anımsatarak, Türkiye'nin her yerini uçakla gidilebilir hale getirdiklerini belirtti.

Türkiye’nin havacılıkta söz sahibi olması için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü vurgulayan Arslan, şöyle devam etti: “İstanbul 3. Havalimanı bu anlamda gerçekten bir şaheser. Kömür ocaklarının olduğu bir yerde bataklıkları kurutup yeni bir alan kazandırıyoruz ve kazandırdığımız bu alanda da 10 milyar euroluk bir yatırım yapıyoruz"dedi.

200 milyon yolcuya hizmet edecek

Hem dünya hem de Türkiye açısından büyük bir öneme sahip olan 3. Havalimanı yılda 200 milyon yolcuya hizmet sağlayacak. Projenin ilk etabı ise 2018 yılının ilk çeyreğinde tamamlanacak.