Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

3. İstanbul, 10 bine yakın ön talep topladı

Ön talep döneminde yatırımcılardan büyük ilgi gören 3. İstanbul'a dünyanın dört bir yanından 10 bine yakın başvuru geldi.

"Başakşehir'in en büyük projesi" olarak ASAF İş Adi Ortaklığı tarafından inşa edilecek olan 3. İstanbul, 3. Havalimanı ve 3. Köprü gibi mega projelere olan yakılığıyla yatırımcısına büyük prim vadediyor.

Ön talep döneminin 3. haftasında 10 bine yakın başvuru toplayan 3. İstanbul'a olan ilgiden büyük memnuniyet duyduklarını belirten ASAF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Akbal, “Başakşehir Belediyesi’nin güvencesi, Al Zamil, Seha Yapı, Adese ve Fuzul gibi alanlarının öncü ve köklü kuruluşlarının oluşturduğu güç birliği ile hayata geçmekte olan 3. İstanbul, gerçekten de çok değerli bir ilgiye mahzar oldu. Zira 3. İstanbul’a yapılan bu başvurular, yoğunluğu kadar coğrafi olarak yaygınlığı ile de özgün ve çok özel bir proje olduğunu da gösteriyor. Projemizin web sayfası üzerinden başlattığımız ön talep toplama döneminde, yaklaşık 9 bin başvuruda bulunuldu. 3. İstanbul MÜSİAD Expo’da da çok yoğun ilgi çekti. Bin kadar talep de burada gerçekleşti ve toplam başvuru sayısı 10 bine yaklaştı. 3. İstanbul’da satışa sunulacak toplam konut sayısının 8 katından fazla bir talep oluştu" dedi.

3. İstanbul’a gösterilen bu yoğun ilgiye en iyi şekilde karşılık verebilmek üzere satış stratejisinde bazı geliştirmeler de yaptıklarını belirten Mahmut Akbal, "Satış ofisimizde en doğru ve en iyi şekilde hizmet verebilmek üzere özel bir düzenlemeye gittik. Ayrıca projemize gösterilen bu güzel teveccühe layığı ile karşılık verebilmek için, lansmana özel avantajlar sunan fiyat ve ödeme seçeneklerimizi geliştirerek, daha da cazip hale getirdik" açıklamasında bulundu. Akbal, projenin ikinci etabının planlamasında da tarihi öne çekebilecek esnek ve efektif geliştirmeler gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Dünyanın 45 farklı ülkesinden talep geldi

Tamamlandığında bölgenin yeni çekim merkezi haline gelmesi beklenen 3. İstanbul’a yapılan ön talep başvurularının yüzde 70'i İstanbul'dan toplandı. Proje, İstanbul dışından da büyük ilgi çekti. 3. İstanbul’a gelen ön taleplerin yaklaşık yüzde 20’si, Türkiye’nin çeşitli bölgelerindeki 70’e yakın ilden geldi. İstanbul dışındaki iller sıralamasında ilk üç ise Tekirdağ, Ankara ve Konya’dan oluştu.

Yabancı yatırımcıların büyük ilgi gösrterdiği 3. İstanbul’a yurtdışından da ilgi büyük oldu. Projeye yönelik ön taleplerinin yüzde 10’a yakını, dünyanın çeşitli bölgelerindeki 45 farklı ülkeden geldi.