Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli ile sera gazi salınımı azalacak

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli gibi mega projelerin, gelişen teknoloji sayesinde, yıllık sera gazı salınımı 115 bin ton azalacak.

İstanbul Boğazı altından geçerek Asya ve Avrupa kıtaları arasında kara ve demir yolu ulaşımı sağlayacak olan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli” projesi ile yıllık sera gazı salınımı 115 bin ton azalacak. Toplam 2023 metre uzunluğunda olan “Çanakkale 1915 Köprüsü” ise dünyanın en uzun asma köprüsü olacak.

Globalleşen dünyada tasarım ve imalat süreçlerinin ön plana çıktığını söyleyen MCI Fuarcılık Genel Müdürü Ufuk Tümer, "Güvenli, ekonomik ve verimli projeler yapmak bir zorunluluk haline geldi. Ülkemizin dünyada hızla gelişen konumu göz önünde bulundurulduğunda daha uzun ömürlü, daha konforlu ve daha az bakım gerektiren projelere imza atmak gerekiyor. Ülkemiz bu projeler ile kalkınma hedeflerine ulaşacak. 2016 yılı, başlamaya hazırlanılan, yapımı devam eden ve tamamlanan bir çok proje ile sona erdi. Ağustos ayında Yavuz Sultan Selim Köprüsü açılırken dünyanın en iyi mühendislik projeleri arasında gösterilen Avrasya Tüneli ise aralık ayında hizmet vermeye başladı. 2017 yılında mühendislik projelerinin tamamlanması beklenen Çanakkale 1915 Köprüsü ve 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli gibi mega projelerin inşaat sürecinde yer alacak firmalar, II. Karayolları Köprüler ve Tünelleri İhtisas Fuarı’nda bir araya gelecekler” açıklamasında bulundu.