Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’nde çalışmalar başlıyor

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinde ihaleyi kazanan Yüksek Proje Uluslararası A.Ş., projenin çalışmalarına başlıyor.

İstanbul'un trafiğini rahatlatmak için hayata geçirilmeye hazırlanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinde ihaleyi kazanan Yüksel Proje Uluslararası A.Ş. çalışmalara başlıyor.

Yüksel Proje Uluslararası AŞ, etüt, proje ve mühendislik hizmetleri doğrultusunda, denizde ve karada sondaj çalışmaları başlatarak zemin verilerini tespit edecek. İstanbul Boğazı’nda suyun altından geçecek olan projenin mühendilik çalışmaları bir yıl içinde tamamlanacak. Projede hem karayolu hem demiryolu bulunacak.

Günde 6,5 milyon yolcu faydalanacak

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli projesinde ihaleyi kazanan Yüksek Proje Uluslararası A.Ş. ile sözleşme imzalandı.

Günde 6,5 milyon yolcunun faydalanması beklenen 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli sayesinde Avrupa yakasında Hasdal kavşağından Anadolu yakasında Çamlık kavşağına karayoluyla yaklaşık 14 dakikada geçilecek.

Yap-işlet-devret modeliyle yapımına başlandıktan sonra 5 yıl içinde tamamlanması hedeflenen tünel 31 kilometre uzunluğunda 14 istasyondan oluşacak. Tünelin büyüklüğü ve kapsamı dikkate alındığında bir ayağı Avrupa Yakası’nda, ikinci ayağı ise Anadolu Yakası’nda yer alacak.