Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli’ni Yüksel Proje inşa edecek!

Karada ve denizde derin sondaj çalışmaları tamamlanan 3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli, Yüksel Proje imzasıyla dizayn edilecek.

3 Katlı Büyük İstanbul İstanbul Tüneli'nde teknik ve mali tekliflerin değerlendirme süreci sonrasında en yüksek puanı alan Yüksel Proje Uluslararası A.Ş ihaleyi kazanan firma oldu.

İhalede 10 günlük itiraz süreci resmen başladı. Bu sürecin ardından ihaleyi kazanan firma ile Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü arasında sözleşme yapılacak.

2 şeritli yol yapılacak

İhale sürecinin ardından 1 yıl içinde mühendislik projelerinin tamamlanması hedefleniyor. İstanbul Boğazı’nın altından geçmesi planlanan tünelde, hem demiryolu hem de karayolu hizmeti bulunacak. Buna ilaveten üst ve altta da lastik tekerli araç geçişine uygun iki şeritli yol yapılacak.

Avrupa Yakası'nda Hasdal Kavşağı'ndan Anadolu Yakası'nda Çamlık Kavşağı'na karayoluyla yaklaşık 14 dakikada geçilecek. Bu projeden günde 6,5 milyon yolcunun faydalanması hedefleniyor.

Proje, 5 yılın sonunda tamamlanacak

Tünel, TEM Otoyolu, E-5 Karayolu, Kuzey Marmara Otoyolu ve 9 metro hattıyla entegre edilecek. 5 yılın sonunda tamamlanması beklenen proje sayesinde Avrupa Yakası'nda İncirli'den, Anadolu Yakası'nda Söğütlüçeşme'ye, 31 kilometre uzunluğunda 14 istasyondan oluşacak hızlı metroyla yaklaşık 40 dakikada ulaşılacak.