Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

3 yeni havalimanı daha geliyor

Ulaştırma Bakanı Arslan, Karaman ve Yozgat ile Gümüşhane-Bayburt’a üç yeni havalimanı ihalesinin yıl sonuna kadar yapılacağını ifade etti.

Türkiye'de havalimanı olmayan il kalmaması politikasıyla hareket eden hükümet, Karaman ve Yozgat ile Gümüşhane-Bayburt’a üç yeni havalimanı için düğmeye bastı. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Havalimanı olmayan Ulaştırma Bakanı Arslan yapacağımız havalimanlarının yapımı ihalesine yıl içinde çıkacağız. Dört şehrimizi daha havalandırarak, 2017’yi havalimanları yılı yapacağız” dedi.

“Ülkemizin hiçbir şehrinde, hiçbir vatandaşımızın havayoluna ulaşamama gibi bir sıkıntısı olmasını istemiyoruz. Bu nedenle de tüm şehirlerimizi karayolları ve demiryollarının yanı sıra havayoluyla da birleştirmek için çalışıyoruz” diyen Bakan Arslan, Karaman ve Yozgat havalimanlarının yapımı ihalesine temmuz-eylül aylarında çıkmayı planladıklarını, bölgesel nitelik taşıyacak Bayburt-Gümüşhane Havalimanı’nın ihale sürecini de kasım-aralık aylarında başlatmayı planladıklarını söyledi. Söz konusu 3 havalimanının yaklaşık 800 milyon lira bedelle yapılacağına dikkati çeken Bakan Arslan, 2 milyon kapasiteli havalimanlarının üçünün de inşasını 2020 yılında tamamlamayı planladıklarını söyledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın liderliğinde ulaşım altyapısında Cumhuriyet tarihinin en büyük atılımlarının gerçekleştirildiğine dikkati çeken Bakan Arslan “Özellikle havacılık alanında dünyanın en hızlı büyüyen ülkesi Türkiye oldu. Uluslararası hava taşımacılığı sektörü son on yılda yüzde 5.6 büyürken, Türkiye’de bu oran yüzde 14’ü buldu” diye konuştu.Son 14 yılda 26 olan aktif havaalanı sayısının iki katını da aşarak 55’e çıktığını anımsatan Arslan, mevcut havalimanlarının ise yenilendiğini ifade etti.

Kaynak: Star