Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

30 dönümlük askeri arazi üzerinde konut projesi yükselecek!

İstanbul Beşiktaş’ta Barbaros Bulvarı üzerinde yer alan askeri arazi imara açıldı. Alan üzerinde TOKİ tarafından cami, konut, yol ve park projesi yapılacak.

İstanbul Beşiktaş’ta Barbaros Bulvarı üzerinde yer alan askeri arazi imara açıldı. Alan üzerinde TOKİ tarafından cami, konut, yol ve park bulunduran kapsamlı bir proje yapılacak.

Beşiktaş’ta Barbaros Bulvarı üzerinde yer alan askeri alan Toplu Konut İdaresi (TOKİ) bünyesine alındı. İmar planı askıya çıkan askeri arazi üzerinde konut projesi inşa edilecek.

30 dönümlük Barbaros Bulvarı üzerindeki askeri alan üzerinde Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca bünyesinde cami, konut, yol ve park bulunan büyük ve kapsamlı bir projeye imza atılacak.

En çok 5 katlı binalara yer verilecek

İmara açılan askeri alan TOKİ’ye devredildi. TOKİ de kısa sürede yeni bir projeyi İstanbullulara kazandırmak için kolları sıvadı.
Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile planı onaylanan Beşiktaş ilçesindeki askeri arazi üzerinde cami, park, yol ve en fazla 5 katlı olmak üzere konut blokları inşa edilecek. Askıya çıkan imar planına 4 Ekim tarihine kadar itiraz edilebilecek.

Konut kullanımına elverişli bölge

Jandarma Genel Komutanlığı’ndan alınan askeri alan üzerinde imar değişikliğine gidildi. TOKİ Başkanlığınca alan üzerinde büyük ve küçük ölçekli imar planı değişikliklerine gidildi. Mevcut olarak 12 yapı bulunan imara açılmış alan üzerinde TOKİ tarafından yeni bir proje sektöre kazandırılacak. Projeye dair detayların bir kısmı belli oldu. Askeri alanın civarı ticari kullanım için uygun olsa da imar planı raporunda verilen bilgilere göre alanın konut kullanımına daha uygun görüldüğü yazıldı. Bölgedeki araç trafiğinin azaltılması için de yeni yollar yapılacağı belirtilen askeri alan imar planında bir de camiye yer verildi. Proje kapsamında yaşama kazandırılacak camiden hem proje sakinleri hem de bölge halkı hizmet alabilecek.

850 kişinin yaşaması bekleniyor

TOKİ’nin Barbaros Bulvarı üzerindeki Jandarma Dikimevi’ne ait 30 dönümlük imara açılan arazisi üzerinde yapılacak projenin yüzde 56,89’u konut alanı ve yüzde 34,93’ü de yeşil alan olarak planlandı. Tamamlandığında yaklaşık 850 kişiye ev sahipliği yapması beklenen projede yer alacak konut bloklarının en çok 5 katlı olmasında karar kılındı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığında askıya çıkan imar planına göre “Kurum ve kuruluş görüşleri uyarınca hazırlanan 1/5000 ölçekli Nazım İmar Planı Değişikliği ve 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği teklifinin incelenerek 1 no.lu Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 97. maddesi uyarınca 03.09.2018 tarihinde resen onaylandığı bildirilmiştir" şeklinde duyuruldu.