Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

3S Kale'den Avcılar ve Topkapı'ya iki yeni konut projesi geliyor

Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında her yıl iki yeni proje geliştirmeyi hedefleyen 3S Kale Grubu, 2017 yılında Avcılar ve Topkapı'da konut projeleri inşa edecek.

Yarım asırı aşkın bir süredir yapı, enerji ve gayrimenkul geliştirme alanlarında başarılı işlere imza atan 3S Kale Grubu, gelecek yıl gayrimenkul ve enerjide geleceğin projelerine imza atmaya hazırlanıyor. Kentsel dönüşüm ve jeotermal alanında hayata geçirdiği projelerle ülke ekonomisine büyük katkı sağlayan şirket, 2 Haziran 2016 Perşembe günü gerçekleştirdiği lansmanla yeni projelerini basın mensuplarına tanıttı.

217 milyon TL ciro hedefleniyor

Lansmanda projelerle ve kurdukları şirketle ilgili gelişmeleri açıklayan 3S Kale Holding Yönetim Kurulu Başkanı Sema Gürün, “Köklü geçmişimizden gelen güvenilirlik ve yüksek kalite anlayışını sürdürmeyi, faaliyet gösterdiğimiz tüm alanlarda seçkin ve fark edilir işlere imza atmayı amaçlıyoruz” dedi.

3S Kale Holding Genel Müdürü Alp Gürün de 2016 yılsonu itibarıyla 217 milyon TL ciro hedefleyen grubun kendi öz kaynaklarıyla yoluna devam ettiğini söyledi.

3S Kale Gayrimenkul Geliştirme şirketinin halen Beylikdüzü ve Fenerbahçe’de kentsel dönüşüm kapsamında projeler yürüttüğünü, 2016 yılında 171 milyon lira ciro hedeflediğini dile getiren Alp Gürün, “Hedefimiz, her yıl iki yeni gayrimenkul projesi geliştirmektir. İnsanımızın yaşam kalitesini yukarı taşıyacak, şehir yaşantısına değer katacak seçkin projeler üretmeyi planlıyoruz” dedi.

Avcılar projesi yıl sonunda satışa çıkacak

2016 sonbaharında Avcılar’ın en özel projesini başlatacaklarını kaydeden Genel Müdür Alp Gürün, “İstanbul Üniversitesi Avcılar Yerleşkesinin arkasında, ulaşım ana akslarına çok yakın bir bölgede, 28 bin metrekare arsa üzerinde proje başlatıyoruz. 72 bin metrekare satılabilir alanıyla yatırım değeri 350 milyon TL olan projede, toplam 523 adet daire ve 12 bin metrekare mağaza alanı olacak. 2017 yılının ilk yarısında ise Topkapı projemizi tanıtacağız. Topkapı’nın en gözde yerlerinden birinde yükselecek projemizin 250 milyon TL yatırım değeri bulunmaktadır” şeklinde konuştu.

"5 yıl içinde 50 megawatt güce erişeceğiz"

3S Kale Enerji şirketi ile elektrik enerjisi üretmek ve şehir ısıtması sağlamak amacıyla jeotermal kaynaklara yöneldiklerini vurgulayan Alp Gürün, çalışmaları hakkında şu bilgileri verdi:

“Aydın ruhsat sahamızda tek bir kuyuda 3,5 megawatt gücünde bir keşfimiz oldu. Önümüzdeki bir yıl içinde tamamlanacak 20 milyon dolar yatırım tutarında 6 adet derin sondaj kuyusuyla keşif bölgesini geliştireceğiz. Bu lokasyonda toplam 50 milyon dolar yatırımla 20 megawatt gücünde bir elektrik enerji santralini, 2018 yılının üçüncü çeyreğinde devreye almayı planlıyoruz. 20 megawatt elektrik gücü, bir başka deyişle 4 kişilik 50 bin hanenin elektrik ihtiyacını karşılamak demektir. Tüm ruhsat sahamız düşünüldüğünde, 5 yıl içinde 50 megawatt güce erişeceğimizi hesap etmekteyiz. Volkanik bir bölge olan ve daha önce yeterince araştırılmadığı için oldukça bakir kalan Niğde ve Aksaray illerinde de jeotermal ruhsat sahalarımız bulunuyor. Bu yılın ikinci yarısında Niğde-Aksaray bölgesinde 7 milyon dolar tutarında iki adet araştırma kuyusu açacağız. Burada da bir keşif yapmamız durumunda bölgenin kaderinin değişeceği aşikârdır. Orta vadede hedefimiz Türkiye’nin jeotermal elektrik enerji üretiminin yüzde 10’luk kısmını 3S Kale olarak tek başımıza karşılamaktır.”