Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

5. Levent'in 2. etabında ilk 200 daireye özel kampanya başladı

Torunlar GYO ve KİPTAŞ işbirliğiyle İstanbul'da yeni bir semt yaratmak üzere hayata geçirilen 5. Levent projesinin 2. etabında satışlara başlandı.

İstanbul'un yeni semti olarak lanse edilen 5. Levent projesinin 2. etabının satışlarına bugün gerçekleştirilen lansmanın ardından başlandı. Toplamda 900 konutun yer aldığı etapta ilk 200 daire için lansmana özel bir ödeme planı tasarlandı. Torunlar GYO tarafından 1 milyar 800 milyon TL'lik dev yatırımla hayata geçirilen projede toplamda 4 bin konut yer alacak. Tamamlandığında 15 kişilik bir nüfusa sahip olacak olan 5. Levent projesi 2017 yılında sahiplerine teslim edilecek.

Yılın en çok tercih edilen projesi

İlk etaptaki bin 200 dairenin kısa sürede satıldığını belirten Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun toplantıda yaptığı konuşmada, "Yılın en çok tercih edilen projesi 5. Levent’te 1200 dairelik birinci satış etabını başarıyla tamamladık. İstanbul’un en yeni, en yeşil ve en modern semti 5. Levent’in örnek bir dönüşüm projesi olması adına alt yapı yatırımları için 82,8 Milyon TL’lik ek yatırım yapıyoruz. Ağustos ayı itibariyle sosyal konut etabını hak sahiplerine teslime başlıyoruz" dedi.

5. Levent’in kentsel dönüşüm için örnek bir model teşkil ettiğini söyleyen Torun, "Kentsel dönüşüm, binaların teker teker yıkılarak yerine yenisinin yapılması değildir. Ana hedef, sadece depreme dayanıklı binaların yapılması ya da binaların sağlamlaştırılması değil. Kentsel dönüşüm bir master plan çerçevesinde ilgili kamu otoriteleri tarafından geliştirilen büyük parsellerde, alt yapı yatırımlarıyla ve sosyal alanlarıyla modern yaşam alanlarının tasarlanması ve hayata geçirilmesidir. Park, okul, kapalı otopark, yeşil alan gibi sosyal donatı alanları ile beklentileri karşılayacak, yaşama ilişkin problemleri çözmüş projeler olmalıdır. Bizim KİPTAŞ ile birlikte 5. Levent ile yaptığımız tam da budur, gerçek kentsel dönüşümdür" dedi.

Altyapıya 800 bin TL harcandı

5. Levent'in örnek bir proje olması için ortaya çıkan ek maliyetleri de karşıladıklarını belirten Aziz Torun; "5. Levent proje alanında TEİAŞ’a ait 4 farklı yüksek gerilim hattı ve İSKİ’ye ait hatlar bulunuyordu. Yüksek gerilim hatlarının büyük bölümü yer altına alıyoruz, bir bölümünün de yerini değiştiriyoruz. Bu çalışmaların yüzde 70'ini tamamladık. Alibeyköy-Küçükköy ve Alibeyköy-İkitelli enerji hatlarının şantiye sahası dışındaki yeni direklere aktarımını sağladık. 80 Milyon TL’lik ek yatırım ile hayata geçirdiğimiz bu proje, bugüne kadar özel sektör tarafından gerçekleştirilen en büyük elektrik iletim sistemi dönüşüm projesi oldu. Böylelikle 5. Levent ve komşu semt sakinlerini yüksek gerilim hattının sebep olduğu olumsuz etkilerden ve görüntü kirliliğinden kurtarıldı. Proje sahasından geçen İSKİ hattının yerini ise 800 bin TL’lik yatırım yatırımla değiştirdik. Ayrıca, altyapı tamamlandıktan sonra 2 milyon TL’lik yatırımla, proje sahasını çevreleyen dış yolları çift şeritli yapacağız. İleri teknolojileri kullanarak 5. Levent'te sağlıklı, güvenli ve estetik bir yaşam sunacağız. Bu alt yapı yatırımları için toplamda 82,8 Milyon TL ek yatırımlar yapıyoruz" dedi.

Yüzde 72'si yeşil alanlardan oluşuyor

110 bin metrekarelik kısmı peyzaj alanlarına ayrılan projenin, İstanbul’un en yeni, en yeşil ve en modern semti olacağını belirten Aziz Torun; "Özlem duyulan bir yaşamı hem yetişkinler hem de çocuklarımız için sunmayı amaçladık. Özellikle çocuklarımız için doğayla iç içe, güvenle oyun oynayabilecekleri alanlar oluşturduk. Toplam 2500 metrekarelik oyun park alanı bulunan 5. Levent’te; macera temalı park ve çim aktivite alanları da tasarladı" dedi.

Mayıs ayı içerisinde daire alan kazanacak

2. etabının satışlarına Mayıs ayı boyunca devam edecek avantajlı bir kampanya ile başlayan Torunlar GYO, projeden daire sahibi olacak ilk 200 kişiye özel 3 farklı ödeme planı sunuyor. Projede kampanyaya özel peşin ödemelerde yüzde 10 indirime ek olarak yüzde 4 ayrıca indirim uygulanacak. Yine kampanya kapsamında, banka kredili ödeme planlarında ise, aylık yüzde 0,80 faiz oranları geçerli olacak. Torun Vade seçeneğinde ise yüzde 20 peşinat ile 12 ve 18. aylarda yüzde 10 oranında iki ara ödeme ve geri kalan yüzde 60 için 36 aya vade farksız ödeme seçeneği sunuluyor.