Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

AB, Rusya’ya karşı ekonomik yaptırımları 8’inci kez uzatma kararı aldı

AB, Rusya’ya karşı uygulanan ekonomik yaptırımları 8’inci kez uzatma kararı aldı. Kararı, AB Konseyi Başkanı Donald Tusk duyurdu.

Avrupa Birliği (AB) Konseyi Başkanı Donald Tusk, Rusya'ya uygulanan ekonomik yaptırımların 8’inci kez uzatılması kararı alındığını açıkladı. Açıklama, Brüksel’de devam eden AB Liderler Zirvesi sırasında geldi. Donald Tusk, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Rusya’nın Minsk anlaşmasının uygulanmasında sıfır ilerleme kat ettiğini kaydetti.

İLK YAPTIRIM KARARI 2014 YILINDA ALINDI

AB, ABD ve bazı ülkeler 2014 yılında Kırım Özerk Cumhuriyetini ve Sivastopol şehrini yasa dışı ilhak eden Rusya’ya ekonomik yaptırımlar uygulamaya başlamıştı. Rusya’ya yaptırım kararı ilk olarak 2014 yılında alınmıştı. Yaptırımlar kapsamında Rusya'nın petrol ve gaz sektörlerinde kullanılan bazı teknolojileri, AB ülkelerinden alması kısıtlanıyor. Bunun yanı sıra Rus kamu bankaları Avrupa'da finans sektöründen dışlanıyor. Rusya’ya karşı özellikle ticaret ve yatırımlara yönelik kısıtlamaları içeren yaptırımlar her 6 ayda bir uzatılıyor. Halen devam eden yaptırımlar 31 Ocak 2019’da sona erecekti.

Mal varlığı dondurma ve seyahat yasağından oluşan ek yaptırımlar, birçok Rus ve ayrılıkçı üst düzey görevliyi de kapsıyor.