Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

AB ve Euro bölgesinde konut fiyatları arttı

Eurostat verilerine göre AB ve Euro bölgesinde 2018 yılının ikinci çeyreğinde konut fiyatları arttı. En çok konut fiyat artışı yüzde 12.6 ile Slovenya’da görüldü.

Avrupa Birliği (AB) ve Euro Bölgesi’nde konut fiyatları 2018’in ikinci çeyreğinde artış gösterdi. Bir önceki çeyreğe göre yüzde 1.4 artan konut fiyatları, geçen yılın aynı çeyreğine göre ise yüzde 4.3 oranında arttı.

ARTIŞ VERİLERİNİ EUROSTAT AÇIKLADI

Avrupa İstatistik Ofisi (Eurostat) tarafından yayımlanan verilere göre, AB ve Euro bölgesinde konut fiyatları ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe kıyasla yüzde 1.4, 2017'nin aynı çeyreğine göre de yüzde 4.3 arttı.

İSVEÇ VE İTALYA’DA FİYATLAR GERİLEDİ

AB üyesi ülkeler arasında, 2018 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı dönemine göre konut fiyatlarında en fazla artış yüzde 13.4’le Slovenya'da görüldü. En fazla artışın yaşandığı Slovenya'yı yüzde 12.6 ile İrlanda, yüzde 11.2 ile Portekiz ve yüzde 10.4 ile Macaristan takip etti.

Eurostat verilerine göre; söz konusu dönemde İsveç ve İtalya’da konut fiyatlarında gerileme görüldü. İsveç’te konut fiyatları yüzde 1.7, İtalya’da ise yüzde 0.2 geriledi.