Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

ABD’de yeni konut satışları yaklaşık son 2 yılın en düşük seviyesinde

ABD’de eylül ayı birinci el konut satışları yüzde 5.5 azaldı. Bu rakamlar, yaklaşık iki yılın en kötü performansını ortaya koydu.

ABD’de Eylül 2018’de birinci el konut satışları yüzde 5.5 azaldı ve yaklaşık 2 yılın en kötü performansını gösterdi. Söz konusu rakamlar, konut sektöründe yaşanan daralmanın sürdüğüne işaret etti.

EYLÜL AYINDA 553 BİN KONUT SATIŞI YAPILDI

ABD Ticaret Bakanlığı verilerine göre; ülkede birinci el konut satışları Eylül 2018’de bir önceki aya göre yüzde 5.5 azaldı ve 553 bin oldu.

DÜŞÜŞLERDE EN BÜYÜK SEBEP FAİZ ORANLARI

Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre; yeni konut satışlarının üst üste dördüncü düşüşü olarak kayıtlara geçen eylül verisi, Amerikan konut sektörünün artan faiz oranları nedeniyle zor günler yaşadığının bir başka göstergesi oldu.

MEDYAN FİYAT 320 BİN DOLARA GERİLEDİ

ABD Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan rapor, ABD'de yeni konut satışlarına ilişkin medyan fiyatın haziran ayında bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 3.5 azalarak 320 bin dolara gerilediğini ortaya koydu. Uzmanlar, yeni konut satışlarının düşen fiyatlara rağmen sert gerilemesini, sektördeki daralmanın süreceği şeklinde değerlendirdi.