Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Adana'da 639 konutlu sosyal proje

Adana’nın ilk sosyal projesi Yüreğir’de gerçekleştiriliyor. İnşaatına başlanan 639 sosyal konut 2018 yılı içinde tamamlanacak.

Adana'da Yüreğir Belediyesi'nin dar gelirli vatandaşlara yönelik 639 adet sosyal konut projesi ortaya çıkmaya başladı. Atakent Mahallesine yapılan sosyal konutların inşaatı büyük bir hızla devam ediyor. Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, bünyesinde kreş, kapalı yüzme havuzu, kapalı spor salonu olan projenin bölgeyi yeni bir yaşam merkezi haline getireceğini söyledi. Sosyal konut projesinin Yüreğir Belediyesi tarihinde yapılan en büyük yatırım olduğunu belirten Başkan Çelikcan

"Uzun uğraşlar sonucunda Yüreğirli vatandaşlarımıza söz verdiğimiz sosyal konut projesini hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Buralardan şartları uygun olan bütün Yüreğirli vatandaşlarımız faydalanacak. Ev almak isteyen vatandaşlarımızdan bir miktar peşinat alınıp, kalanı taksitlendirilecek" dedi.

Ruhsat yapılaşmanın önüne geçilecek

Yüreğir Belediyesi olarak sosyal konut yapacak arsa olmadığı için parayla arsa aldıklarını belirten Başkan Çelikcan "Yüreğir'e yeni ve modern konutlar kazandırmak, vatandaşlarımızın uygun şartlarda konut edinmelerini sağlamanın yanı sıra ruhsatsız yapılaşmanın da önüne geçmek amacıyla 639 adet sosyal konut yapıyoruz. Atakent Mahallesi'ne yapılan konutları uygun fiyatlarla vatandaşlarımıza vereceğiz. Yapacağımız konutların içerisinde sosyal ve kültürel tesislerimiz de olacak" dedi.

Adana yatırımları tüm hızıyla devam ediyor

2018 yılında da önemli yatırımların hizmete açılacağını belirten Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan "11 kültürevi, Adana'nın en büyük kültür merkezi, 16 spor kompleksi, 22 taziye evi, Yüreğir'in ilk kapalı semt pazarları yeni parkları halkın hizmetine sunduk. 2018 yılında da sosyal konutlar, kapalı yüzme havuzu ve kapalı spor salonu, 130 dönüm kıyıpark tamamlanarak hizmete açılacak" şeklinde konuştu.