Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Adapazarı-İstanbul demiryolu projesi Anadolu yakasını uçuracak

Anadolu yakasına büyük bir değer artışı sağlayacak olan Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi'nin çalışmalarına başlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Adapazarı ile İstanbul'u birleştirecek olan Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi için ilk adımı attı. Tamamlandığında İstanbul'un Anadolu yakasındaki ilçeleri şaha kaldırması beklenen proje için 6 milyar 760 milyon liralık bütçe ayrıldı.

111 kilometrelik demiryolu projesinde 19 viyadük ve 23 tünel yer alacak. Tünel ve viyadüklerle birlikte demiryolunun geçtiği coğrafi bölgelerde projeye uygun hale gelecek. Demiryolu ile karayolunun kesiştiği kısımlarda trafik oluşmaması sebebiyle de proje kapsamında 17 adet alt geçit ve 13 adet üst geçit inşa edilecek.

Adapazarı'ndan başlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne kadar ulaşacak olan Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi'nin güzergahı dahilinde trenler Kartepe'den başlayarak İzmit, Derince, Körfez, Gebze, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Kartal, Sancaktepe, Maltepe, Ataşehir, Ümraniye, Çekmeköy'den geçerek Beykoz'a gelecek.