Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Adapazarı-İstanbul demiryolu projesi Anadolu yakasını uçuracak

Anadolu yakasına büyük bir değer artışı sağlayacak olan Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi'nin çalışmalarına başlanıyor.

Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD), Adapazarı ile İstanbul'u birleştirecek olan Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi için ilk adımı attı. Tamamlandığında İstanbul'un Anadolu yakasındaki ilçeleri şaha kaldırması beklenen proje için 6 milyar 760 milyon liralık bütçe ayrıldı.

111 kilometrelik demiryolu projesinde 19 viyadük ve 23 tünel yer alacak. Tünel ve viyadüklerle birlikte demiryolunun geçtiği coğrafi bölgelerde projeye uygun hale gelecek. Demiryolu ile karayolunun kesiştiği kısımlarda trafik oluşmaması sebebiyle de proje kapsamında 17 adet alt geçit ve 13 adet üst geçit inşa edilecek.

Adapazarı'ndan başlayarak Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne kadar ulaşacak olan Adapazarı-İstanbul Kuzey Geçişi Demiryolu Projesi'nin güzergahı dahilinde trenler Kartepe'den başlayarak İzmit, Derince, Körfez, Gebze, Tuzla, Pendik, Sultanbeyli, Kartal, Sancaktepe, Maltepe, Ataşehir, Ümraniye, Çekmeköy'den geçerek Beykoz'a gelecek.