Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Adnan Polat: Aklı olan gayrimenkule yönelir

Gayrimenkul sektöründeki nakit sıkıntısı sebebiyle malların yarı fiyatına satıldığını söyleyen Adnan Polat, “Aklı olan gayrimenkule yönelir” dedi.

Çok sayıda kişiye istihdam sağlayan gayrimenkul sektörünün birçok sektörle bağlantısı bulunduğuna ve yaklaşık 200 alt sektörü etkilediğine dikkat çeken Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, yavaşlamanın hem istihdamı hem sanayi sektörünü olumsuz etkileyebileceğini vurguladı.

YATIRIMCI İÇİN BİR FIRSAT

Bu duruma mahal vermeden hem bankaların daha çok destek olması hem de hükümetin bu yönde sektörü desteklemesi gerektiğinin altını çizen Polat; “Akıllı olan şu dönemde ihtiyacı varsa veya yatırım yapacaksa gayrimenkule yönelir. Şu anda 100 liralık değeri olan bir mal 50 liraya satılıyor. Bugün alan 2 yıl sonra 100 liraya satıyor. Bu durum, yatırımcı için hem fırsat hem de bir imkân değerinde. Bunu kullanmaları lazım” ifadelerini kullandı.

Faiz ve enflasyonun düşmesi, dövizin TL karşısında fazla değer kazanmaması ve Türkiye’de ekonomik istikrar olmasını temenni ettiğini söyleyen Adnan Polat; “Bu istikrarın oluşması lazım ki biz de önümüzü görüp buna göre gelecekle ilgili plan yapalım" dedi.