Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Adnan Polat: Orta vadede yatırım tavsiyem kesinlikle konuttur

Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, 2-3 seçe sonrası için yatırım tavsiyesinin konut olduğunu belirtti. Fiyatların şu anda tamamen maliyet olduğunu söyledi.

İnşaat sektöründe yaşanan sıkıntılara dikkat çeken Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat, sektörün bu durumdan çıkması için devletin destek vermesi gerektiğini ifade etti. Adnan Polat, inşaat sektörünün düzene girmesiyle birlikte arkasının geleceğini ve bunun da krizden çıkışın ilk sinyali olacağını sözlerine ekledi.

Türkiye’de gayrimenkulün daima en karlı ve güvenli yatırım aracı olduğunu vurgulayan Polat, ekonomik ve siyasi alanda yaşanan dalgalanmalara rağmen Türkiye’nin geleceğine ve sektöre olan inançlarının tam olduğunu belirtti.

YATIRIM TAVSİYEM KESİNLİKLE KONUTTUR

İş hayatında dört büyük kriz yaşadığını belirten Adnan Polat; “Hayatım inşaatlarda geçti. İstanbul’da konut fiyatları gidebileceği en dip noktaya ulaşmıştır. Tamamen maliyettir. Orta vadede konut kazandırmıştır. 1-2 ay sonrasını değil de 2-3 sene sonrasını düşünenler için yatırım tavsiyem kesinlikle konuttur” dedi.

SEKTÖRDEKİ SIKINTI NAKİT AKIŞINDAN KAYNAKLI

Polat Holding, Piyalepaşa’da yaşama kazandırılan Piyalepaşa İstanbul projesinin ilk etabında yaşamın başlaması onuruna basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Polat Holding Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Polat; inşaat sektörünün 200 yakın alt sektörü destek verdiğini ifade etti.

Sektördeki temel sorunun nakit akışından kaynaklandığını vurgulayan Adnan Polat; “80 lira harcanıp önemli bir oranda tamamlanmış bir proje, 20 lira bulunamadığı için tamamlanamıyor. Bundan ev alanlar olumsuz etkilendiği gibi sektörün desteklediği 200 alt sektör de olumsuz etkileniyor. Bu durum istihdam sorununa neden olacak” ifadelerini kullandı.

Finans problemi nedeniyle her ne kadar kendilerinin taşeronlarına düzenli ödeme yapsa da aynı zamanda başka şirketlerle çalışan taşeronlarının diğer firmalarla bir sorun yaşadığından bu durumun kendi projelerini yavaşlatma riski taşıdığını belirten Polat, “Değiştirmeye çalışıldığında ise süreç uzayabiliyor” dedi.

İSTANBUL'DA ARSA FİYATLARI GERÇEK DEĞERİNE İNİYOR

Adnan Polat, İstanbul'da arsa fiyatları konusunda da açıklamalarda bulundu. Arsa fiyatlarının gerçek taleplerin üzerinde seyrettiğini belirten Adnan Polat, bu süreçte rakamların yavaş yavaş gerçek fiyatlarına inmeye başladığını ifade etti. Polat, buna rağmen firmaların yeni projeye başlamada istekli olmadığını aktardı ve daha çok ellerindeki projeleri tamamlamaya çalıştıklarını belirtti.