Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Ağaoğlu: "Banka borçlarımızla kıyasladığımızda varlıklarımız çok daha yüksek"

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu emlak piyasasını ve konut sektörünü değerlendirdi.

Emlak ve konut sektörünü değerlendiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu, inşaat sektöründeki durgunluktan en çok etkilenen şirketlerden biri olduklarına ilişkin çıkan haberlerin asılsız olduğunu söylerek şunları kaydetti:"Banka borçlarımızla kıyasladığımızda varlıklarımız çok daha yüksek. Satışların durgunlaştığı bu dönemden en güçlü çıkacak şirketlerden biriyiz. Biraz fedakarlık yaparak bu dönemi geride bırakacağız."

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu, şirketin toplam banka borçlarının aktiflere oranının yüzde 9,4 düzeyinde olduğunu ifede eden Ağaoğlu, 2018 yılı sonunda bu oranı yarıya indirmeyi amaçladıklarını, bu çerçevede aktiflerde yüzde 4-5 oranında satış planladıklarını belirtti.

Banka borçlarının İstanbul Finans Merkezi’nin planlanandan uzun sürmesi nedeniyle oluştuğunu, projeye şu ana kadar 400 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirtiyor ve ekliyor: "İki kez projeye yabancı ortak alma girişimimiz oldu. Biri Rus uçağının düşürülmesine, biri de Katar krizinin patladığı döneme denk geldi. Ancak hala stratejik ortak alma fikrine sıcak bakıyoruz."

2016 yılına kadar bilançolarında banka kredilerinin sıfır olduğunu ifede eden Ağaoğlu, inşası süren Finans Merkezi sebebiyle borca girdiklerini ifade eden Ağaoğlu, "İlk 3 4 yıl özkaynak yatırımı yaptık. Toplam 400 milyon dolarlık yatırımın sadece 110 milyon dolarlık kısmını banka kredisi olarak kullandık. 2016 ve 2017 yıllarında kullandığımız bu kredinin faiz yükünü taşımamak için tamamını kapattık" dedi.