Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ağaoğlu: "Banka borçlarımızla kıyasladığımızda varlıklarımız çok daha yüksek"

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu emlak piyasasını ve konut sektörünü değerlendirdi.

Emlak ve konut sektörünü değerlendiren Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu, inşaat sektöründeki durgunluktan en çok etkilenen şirketlerden biri olduklarına ilişkin çıkan haberlerin asılsız olduğunu söylerek şunları kaydetti:"Banka borçlarımızla kıyasladığımızda varlıklarımız çok daha yüksek. Satışların durgunlaştığı bu dönemden en güçlü çıkacak şirketlerden biriyiz. Biraz fedakarlık yaparak bu dönemi geride bırakacağız."

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu, şirketin toplam banka borçlarının aktiflere oranının yüzde 9,4 düzeyinde olduğunu ifede eden Ağaoğlu, 2018 yılı sonunda bu oranı yarıya indirmeyi amaçladıklarını, bu çerçevede aktiflerde yüzde 4-5 oranında satış planladıklarını belirtti.

Banka borçlarının İstanbul Finans Merkezi’nin planlanandan uzun sürmesi nedeniyle oluştuğunu, projeye şu ana kadar 400 milyon dolar yatırım yaptıklarını belirtiyor ve ekliyor: "İki kez projeye yabancı ortak alma girişimimiz oldu. Biri Rus uçağının düşürülmesine, biri de Katar krizinin patladığı döneme denk geldi. Ancak hala stratejik ortak alma fikrine sıcak bakıyoruz."

2016 yılına kadar bilançolarında banka kredilerinin sıfır olduğunu ifede eden Ağaoğlu, inşası süren Finans Merkezi sebebiyle borca girdiklerini ifade eden Ağaoğlu, "İlk 3 4 yıl özkaynak yatırımı yaptık. Toplam 400 milyon dolarlık yatırımın sadece 110 milyon dolarlık kısmını banka kredisi olarak kullandık. 2016 ve 2017 yıllarında kullandığımız bu kredinin faiz yükünü taşımamak için tamamını kapattık" dedi.