Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ağaoğlu: “Ne yapsam satarım dönemi bitti”

Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu, Çekmeköy Park lansamnında sektörün durumuyla ilgili ‘ne yapsam satarım dönemi bitti’ dedi.

İstanbul’un yeni gözde lokasyonlarından Ağaoğlu İnşaat tarafından 20 yıl önce satın alınan arazi üzerinde inşa edilen Ağaoğlu Çekmeköy Park projesinin yatırımcılara ve basına tanıtımı 6 Ekim Cuma günü gerçekleştirildi. Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu ile Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Hasan Rahvalı'nın katılımıyle gerçekleştirilen basın toplantısında projeyle ilgili detaylar paylaşıldı.

Ağaoğlu Çekmeköy Park projesinin 20 yıl önce satın alınan arazi üzerine inşa edildiğini söyleyen Rahvalı, “Buradan konut alan 738 kişi birleşse arsayı satın alsa üstüne ev yapmak istese onlar bu kadar ucuza mal edemez.” dedi.

Ağaoğlu Çekmeköy Park projesine ilişkin önemli detayları paylaşan Ağaoğlu da, “Karımızdan fedakarlık ediyoruz. Bu araziyi bu yıl alsam bu fiyattan alamazdım.” dedi.

"Halkımızın yeni ve güvenli binalara ihtiyacı var"

Sektörde yavaşlama olup olmadığı sorusunu da yanıtlandıran Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ağaoğlu, “Satışlarda yavaşlama olduğu doğru. Ama bunu kabul ederek oturup ağlamamak lazım, bazı fedakarlıklar gerekiyor. Halkımızın yeni ve güvenli binalara ihtiyacı var. Sorun insanların yeni konut fiyatlarına erişememesi. Bir projede bir tane doğru olması yetmiyor. Bir projeden birden çok doğruya ihtiyaç var. Firmanlar günün şartlarına doğru olarak problemlerini revize etmeli. Ne yapsam satarım dönemi bitti. Onun için herkes hesabını iyi yapacak.” şeklinde konuştu.

“Bu projeyi maliyet fiyatına satıyoruz”

Ağaoğlu Çekmeköy Park projesinden hiç kazanmadıklarını ifade eden Ağaoğlu, “Hiç kazanmıyoruz bu projeden. Sadece yıllar önce aldığımız araziyi nakte çeviriyoruz. Arsa ve maliyet fiyatları düşmedikçe konut fiyatları kesinlikle düşmeyecektir.

“Bizi durduran hakimler tutuklu ama verdikleri kararlar geçerli”

Bakırköy projesi yeni ismiyle Ağaoğlu Central Park hakkında da konuşan Ağaoğlu, “Bakırköy projesi için de temennimiz yakın zamanda adaletin yerini bulması. O sırada bizi durduran hakimler şu an tutuklu ama verdikleri kararlar geçerli. Popülaritemizin bedelini ödüyoruz. Yine de arsa bizim, proje bizim. En kısa sürede devam etmek istiyoruz.” dedi.