Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ahes Misal İstanbul’da yaşam 2019’da başlayacak

İstanbul Avrupa yakası Gaziosmanpaşa’da hayata geçirilen Ahes Misal İstanbul projesi gerçekleştirilen lansmanla birlikte 340 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa çıktı.

2019 sonunda yaşamın başlaması beklenen Ahes Misal İstanbul projesinde fiyatlar 340 bin TL’den başlıyor. Teslimlerin ise 2019 yılının son aylarında gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Süleyman Ekşi İnşaat tarafından Gaziosmanpaşa kentsel dönüşüm kapsamında hayata geçirilecek olan Ahes Misal İstanbul projesinde satışlar 16 Kasım Perşembe günü gerçekleştirilen basın tanıtımının ardından resmen başladı.

2 milyar TL yatırımla hayata geçirilen Ahes Misal İstanbul Gaziosmanpaşa projesinde toplam 2 bin 400 konut yer alıyor. Projede bin 600 dairelik ilk etap satışları başladı.

Toplam 13 bloktan oluşan Ahes Misal İstanbul projesi, 100 dönüm alan üzerinde yükselecek. Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projeleri arasında yer alan proje 520 bin metrekare inşaat alanına sahip. Projede 2 bin 400 konutun yanı sıra 359 odalı otel, cadde dükkanları, 20 bin metrekare ofis bloğu, bin kişilik okul, bin kişilik kültür merkezi, bin kşilik camii yer alıyor.

Metrekare fiyatları 5 bin 230 TL’den başlıyor

Ahes Misal İstanbul projenin 1.etabında büyüklükleri 65 metrekare ile 90 metrekare arasında değişen 343 adet 1+1 daire, büyüklükleri 93 metrekare ile 149 metrekare arasında değişen 950 adet 2+1 daire ve büyüklükleri 131 metrekare ile 171 metrekare arasında değişen 327 adet 3+1 daire yer alıyor. Ahes Misal İstanbul 1.etap fiyatları metrekare bazında 5 bin 230 TL’den başlıyor. Projede daire fiyatları ise 340 bin TL’den başlangıç gösteriyor.

Zengin sosyal olanakları ile dikkat çeken Süleyman Ekşi Ahes Misal İstanbul projesinde, Türk hamamı, yüzme havuzu, fitness salonu, sauna, sinema salonu, güvenlik, 2 bin 500 araçlık otopark, bin kişilik cami, bin kişilik okul, bin kişilik kültür merkezi, restoranlar, cafe, kütüphane, spor alanları, yeşil alan, yürüyüş alanları yer alıyor.

Güneş panelleriyle elektrik üretilecek

Leed sertifikasına aday gösterilen projede çatılara kurulacak güneş panelleri ile kendi elektriğini kendi üretecek.

Yüzde 40 prim beklentisi

Projenin tamamlanmasıyla en az yüzde 40 prim yapacağını belirten Süleyman Ekşi İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Ekşi, Gaziosmanpaşa sahip olduğu dönüşüm potansiyeli ve kentin ana ulaşım odaklarına çok yakın mesafede bulunması nedeniyle önemli bir ilçe olduğunu söyledi.

Gaziosmanpaşa Belediye Başkanı Hasan Tahsin Usta ise, “Uzmanlar 10 yıl içinde İstanbul’da en az 7 şiddetinde bir deprem olacağını söylüyor. Biz de yaşadığımız yaşam alanını depreme hazır hale getirmeliyiz” dedi.

“4,5 milyon metrekare alan riskli alan ilan edildi”

Gaziosmanpaşa’da 4.5 milyon metrekarenin riskli ilan edildiğini vurgulayan Usta, “şu anda 13 bölgede kentsel dönüşüm çalışmalarımız devam ediyor. Bu yüzde 38,8’e tekabül ediyor. 15 yıl sonra bambaşka bir Gaziosmanpaşa göreceksiniz” dedi.

Kira yardımları 15 milyonu bulacak

Ahes Misal İstanbul projesinde ilk etapta 460, toplamda ise bin 700 hak sahibinin olduğunu belirten Usta, hak sahiplerine şu ana kadar 7 milyon kira yardımı yapıldığını, projenin bitiminde bu rakamın 15 milyonu bulacağını açıkladı.
HTEmlak