Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ak Portföy, gayrimenkul yatırımcılarına yepyeni fırsatlar sunuyor

Ak Portföy tarafından kurulan Türkiye'nin ilk Gayrimenkul Yatırım Fonu, gayrimenkul yatırımcılarına yepyeni fırsatlar sunacak.

Gayrimenkul Yatırım Fonları (GYF) kuruluşuna ilişkin tebliğin SPK tarafından yayınlanmasının ardından kurulan Ak Portföy, gayrimenkul sektörü ile finans sektörü arasında bir köprü oluşturmaya hazırlanıyor. Ak Portföy hakkında bilgi veren Ak Portföy Yönetimi Genel Müdürü Alp Keler, “Bu yeni varlık sınıfı ile kurumsal ve bireysel tasarruf sahipleri için yepyeni bir yatırım aracı doğarken gayrimenkul sektörüne dolayısıyla Türkiye ekonomisine çok önemli bir kaynak sağlanacak. AK Portföy GYF ile kurumsal ve bireysel yatırımcılar, köklü ve kurumsal bir portföy yönetim şirketinin detaylı yatırım süreçlerinden geçerek fona dahil edilen yüksek kaliteli bir gayrimenkul portföyüne kolayca yatırım yapabilecek. Yatırımcılar bu yolla gayrimenkul piyasasındaki değer artışlarının yanı sıra özellikle ticari gayrimenkullerdeki görece yüksek kira gelirinden de faydalanma imkanına ulaşacaklar. GYF’lerin, hızla büyüyerek birkaç yılda 10 milyar TL büyüklüğe ulaşmasını mümkün görüyoruz.” dedi.

Türkiye ekonomisine büyük katkı sağlayacak

Gayrimenkulün Türkiye'de uzun yıllardır önemli bir yatırım aracı olarak görüldüğünü söyleyn Keler, “Gayrimenkul tıpkı altın gibi yatırım geleneğimizin önemli bir parçası. Son 10 yılda gayrimenkul piyasasındaki gelişmeler ve fiyat artışları tasarruf sahiplerini yatırımlarını bu alanda değerlendirmeye teşvik ediyor. Ancak her enstrümanda olduğu gibi gayrimenkule yatırım yapmak da ciddi bir uzmanlık gerektiriyor. GYF’ler Portföy yönetim şirketlerinin yatırım tecrübesi ile gayrimenkul sektörünün fırsatlarını birleştiren yepyeni bir enstrüman.” diye konuştu.

Fon, kurumsal ve bireysel tasarruf sahiplerinin uzmanlarca seçilmiş, yüksek değer artışı ve kira potansiyeli olan bir gayrimenkul portföyüne tek bir işlemle yatırım yapmasına olanak verirken, Türkiye ekonomisine ciddi bir kaynak sağlamayı hedefliyor. Keler, Ak Portföy’ün 16 milyar TL varlık yöneten bir şirket olduğunu hatırlatarak “Gayrimenkul Yatırım Fonu’umuzun kısa sürede 100 milyon dolar’lık bir büyüklüğe ulaşmasını bekliyoruz” dedi.