Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Akıllı ev arayanların sayısı her geçen gün artıyor

Akıllı evlere olan talep her geçen gün artış kaydediyor. "Akıllı" kelimesiyle açıklan ilanlar ve aramaların sayısı gün geçtikçe çoğalıyor.

Akıllı cihazların ve nesnelerin interneti kavramının günlük hayatımızda özellikle yeni inşaat projeleri ve rezidanslar ile yer edinmeye başlamasıyla, tüketiciler artık evlerinin de akıllı olmasını istiyor. Bütün donanımların bir arada tek merkezden kontrol edildiği ve kullanıcılara büyük kolaylıklar sağlayan akıllı evler; hırsızlık, gaz kaçağı, yangın, su baskını ve panik durumlarını fark ediyor ve gerekli tedbirleri alıyor. Milliyetemlak.com arama sonuçlarına göre “akıllı” kelimesinin yer aldığı ilan ve “akıllı” kelimesiyle yapılan emlak aramalarının sayısı her geçen gün artıyor.

Akıllı evlerin kişilerin hayatını kolaylaştıran ve enerji tasarrufu sağlayan pek çok özelliğiyle son yıllarda rağbet gördüğünü belirten Milliyetemlak.com Genel Müdür Müge Seymen “Akıllı evler enerji tüketiminin azaltılmasından güvenliği tek noktadan yönetmeye, aydınlatma, ısıtma, soğutma kontrolünden hırsızlık ve yangına kadar pek çok konuda kişilerin hayatını kolaylaştırıyor. Tüm bu özellikleriyle çağımızın vazgeçilmezleri arasına girmeye aday olan akıllı evlere olan talep, Milliyetemlak.com arama sonuçlarında da görüldüğü üzere her geçen gün artıyor. Önümüzdeki dönemde daha çok “akıllı” kelimesinin yer aldığı emlak aramalarına ve ilan yayınlarına rastlayacağız. Deloitte Center'ın akıllı ev ve cihazların 2020 yılındaki geleceğiyle ilgili yaptığı analizlere göre, dünya genelinde akıllı ev sensörlerindeki kullanım yüzde 78,8 oranında artacak ve 71.2 milyondan 1 milyar 300 milyon seviyesine yükselecek. Bu gelişme dünya genelinde akıllı evlerin aynı oranla yükseleceği sonucunu da beraberinde getirecek.” dedi.