Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Akiş GYO yurtdışındaki ilk projesini Londra’da hayata geçiriyor

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYO) tarafından Londra’da yepyeni bir yatırıma imza atılacak.

Türkiye’nin köklü kuruluşlarından Akiş GYO yurtdışına açılmaya hazırlanıyor. Büyüme planları doğrultusunda ilk yurtdışı yatırımını gerçekleştirecek olan Akiş GYO bu deneyim için İngiltere’nin başkenti Londra’yı tercih etti.

Akiş GYO, Londra’da ilk yurtdışı yatırımını hayata geçirmek için gerekli hazırlıklara başladı. Akiş GYO tarafından belirlenen büyüme hedefleri doğrultusunda yurtdışındaki ilk yatırım deneyimini gerçekleştirecek olan şirket konut ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Büyüme hedefleri doğrultusunda ilk yurtdışı yatırımını hayata kazandıracak olan Akiş GYO bu hedef doğrultusunda ilk yurtdışı yatırımlarını Londra’nın ticaret merkezine yakın Aldgate Bölgesi’nde yapmaya karar verdi.

“Türkiye’yi uluslararası platformlarda temsil etmek üzere yola çıkıyoruz” diyen Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy, "İlk proje Londra’nın ticaret merkezine yakın Aldgate bölgesinde olacak" dedi.

Londra’nın ticaret merkezine yakın Aldgate bölgesinde hayata kazandıracakları yatırım hakkında detaylı bilgiler veren Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy açıklamasına şu şekilde devam etti:

"Türkiye’de belli büyüklüğe ulaştık. Artık özellikle Avrupa’daki yatırım fırsatlarını titizlikle inceliyoruz. Yurtdışında ilk yatırımımız konut alanında olacak olsa da kendimizi dar kapsamla sınırlamıyoruz. Bizim için de çok büyük riskler almadan test edeceğimiz bu ilk yatırım önemli bir tecrübe olacak. Londra’nın ana ticaret merkezine yaklaşık 25 dakika uzaklıkta olan Aldgate bölgesinde yatırım yapacağız.

Gelişime açık ve talebin yüksek olduğu bir lokasyon. Konut fiyatları Londra ortalamasının hatırı sayılır derecede üstünde artıyor. Bölgede, özellikle son 5 yılda gerek ofis gerekse konut yatırım ve talebi artıyor. Öyle ki geçen yıl satılan konutların yarısı tamamen beş yıl önce var olmayan yeni projelerden yapıldı. Yerli büyük geliştiricilerin projelerinin olduğu bir lokasyonda yer alacak olmak bizi heyecanlandırıyor.”