Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

AKM’nin temeli şubat ayında atılacak

Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) temeli şubat ayında atılacak. Projenin 2 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanması hedefleniyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Atatürk Kültür Merkezi’nin (AKM) ihalesinin kasım ayı içinde tamamlanacağını ifade etti. AKM’de şubat ayında temelin atılacağını açıklayan Mehmet Nuri Ersoy, binanın 2 yıl içinde tamamlanacağını belirtti.

İHALE GÜNDEMİ 9 KASIM’DA AÇIKLANACAK

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) binası ile ilgili önemli açıklamalarda bulunan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy; “9 Kasım’da ihale gündemi açıklanıyor ve ihale başlangıcı yapılıyor. Kasım ayı içinde ihalesini tamamlıyoruz. İhaleyi kazanan firmayla aralık ayı içerisinde sözleşme aşaması bitmiş olacak” şeklinde konuştu.

PROJE 2 YIL İÇİNDE TAMAMLANACAK

Ocak ayı itibariyle yer teslimi ve devirlerinin tamamlanmış olacağını belirten Mehmet Nuri Ersoy; “Şubat ayında da temelini atıp inşaatına başlayacağız. 2 yıl gibi kısa bir hedef koyduk. Şubat ayından sonra 2 yıl içinde de AKM’yi hizmete almayı planlıyoruz” dedi.

Atatürk Kültür Merkezi (AKM) ile birlikte bölgenin kültür ve sanat sokağına dönüştürülmesi hedefleniyor. AKM; 800 kişilik tiyatro, bin kişilik konferans salonu, 285 kişilik sinema salonu, 250 kişilik oda tiyatrosu, sergi salonu, kütüphane ve 885 araçlık otoparktan oluşacak.