Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Akzirve Gayrimenkul Yatırım'dan Bahçeşehir'e yeni proje geliyor

Akzirve Gayrimenkul Yatırım, İstanbul'da iki yeni projeye başlamaya hazırlanıyor. Zeytinburnu ve Bahçeşehir'de yükselecek projelerin satışlarına yıl sonunda başlanacak.

İnşaat sektöründeki faaliyetlerine 2010 yılında start veren Akzirve Gayrimenkul Yatırım, yeni projeleriyle sektörde iz bırakmayı hedefliyor. İki yeni projesi için çalışmalara başlayan şirket, stratejik anlamda, çok sınırlı bir kitleye hitap eden ‘niş’ projeler yerine, popüler ve premium nitelikli yatırımları tercih ediyor.

Zeytinburnu Ambarlar projesi 36 ay sonra teslim edilecek

İstanbul Nakliye Ambarları arazisini 2014 yılında yaklaşık 250 milyon dolarlık yatırımla portföyüne katarak çalışmalara başlayan Akzirve Gayrimenkul, projenin tasarımı için Tabanlıoğlu Mimarlık ile anlaştı. Sosyal alanlar dahil 130 dönümlük arazi üzerinde inşa edilecek projenin konsepti geçtiğimiz günlerde belli oldu.

Tamamlandığında 6 bin kişiye ev sahipliği yapması beklenen proje konutların yanı sıra ticari alanlar ve ortak yaşam alanları bulunacak. Sahiplerine 36 ay sonra teslim edilmesi öngörülen projenin içerisinde bir ilköğretim okulu da yer alacak.

İstanbul'un tarihi ve kültürel açıdan zengin bir bölgesinde yer alan Zeytinburnu Ambarlar projesi bu tarihi ve kültürel dokuya uygun mimariyi bünyesinde bulunduracak.

Bahçeşehir projesi Ağustos ayında ön talep toplamaya başlayacak

İnşaatına Temmuz 2016'da başlanması beklenen Bahçeşehir projesi toplamda 190 bin metrekarelik arazi üzerinde yükselecek. DM Mimarlık tarafından tasarlanan projede 1+1'den 4+1'e kadar birçok farklı tipte konut yer alacak. Bir alışveriş caddesinin de yer alacağı projede 2 bin 600 bağımsız birim yer alacak.

230 milyon dolarlık yatırımla hayata geçirilecek olan projenin ön talep dönemi Ağustos 2016'da başlayacak. Projenin resmi satışlarına Eylül 2016'da gerçekleştirilecek olan lansman sonrasında başlanacak.

Akzirve Gayrimenkul Yatırım'ın özsermayesiyle hayata geçireceği projenin 1. etap teslimleri Nisan 2019'da, 2. etap teslimleri Nisan 2020'de, 3. etap teslimleri ise Nisan 2021'de yapılacak.

Emlakgundem.com/ Sedef Öztürk