Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Akzirve Topkapı sonbaharda 8-9 bin TL arasında fiyatlarla satışa sunulacak

Akzirve Gayrimenkul tarafından Zeytinburnu Ambarlar Sitesi arazisinde hayata kazandırılacak Akzirve Topkapı sonbahar aylarında 8-9 bin TL arasında satılacak.

Akzirve Gayrimenkul tarafından Zeytinburnu Ambarlar Sitesi arazisinde hayata kazandırılacak Akzirve Topkapı sonbahar aylarında 8-9 bin TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunulacak.

Akzirve Gayrimenkul İstanbul Avrupa Yakasının en değerli lokasyonlarından Zeytinburnu ilçesindeki Ambarlar Sitesi arazisi üzerinde hayata geçirmeye hazırlandığı Akzirve Topkapı projesi hakkında önemli bilgilendirmeler de bulundu.

Akzirve CEO'su İbrahim Maasfeh, Akzirve Topkapı projesini Eylül ya da Ekim ayı gibi satışa çıkarmayı planladıklarını ifade ederek tüm resmi süreçlerin bir bir tamamlandığını söyledi. Proje eylül ya da ekim ayı içerisinde metrekare bazında fiyatları 8 bin TL ile 9 bin TL arasında değişen değerlerle satışa sunulacak.

Tüm hazırlık çalışmaları tamamlanan Akzirve Topkapı projesi Trükiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projelerinden bir tanesi olacak.
Maasfeh, “Projedeki tüm resmi süreçleri tamamlandık. Eylül ay da Ekim ayı gibi satışa çıkacak. Bölgede şu anda metrekare fiyatları 8-12 bin arasında. Biz de yaklaşık 8-9 bin TL’den satışa çıkacağız” dedi.

Arazinin 4 sene öncesinde satın alınmış olunduğunu anımsatan Maasfeh, “Arsanın bir kısmını satın aldık bir kısmı içinde kat karşılığı anlaştık. 244 tane hak sahibi var, hepsine birer daire vereceğiz” şeklinde konuştu.

Akzirve Topkapı projesinin arsa geliştirme maliyeti 250 milyon dolar. İnşaat maliyeti ise 1 milyar TL’yi bulanan projenin arsası satın alındığı günden bugüne çok büyük değer elde etti.

Akzirve Topkapı projesinin bölgeye çok büyük değer katacağını ve yabancı yatırımcı satış hacminin henüz istenilen düzeyde olmadığını açıklayan Maasfeh, “Türkiye’de yabancıya satış hacmi hala istediğimiz seviyede değil. Bizim gibi kurumsal yatırımcılar geliyor. İnşallah bu yeni mevzuatlarla birlikte bireysel yabancı yatırımcı hızı da artacaktır” şeklinde konuştu.

24 Haziran’dan sonra konut satışları artış gösterir

Seçim sonrasında konut piyasasında meydana gelebilecek durumlar hakkında da öngörülerde bulunan Maasfeh, “Şu anda sektörde bölgesel ve proje bazlı sıkıntılar var. Doğru lokasyonda doğru proje yaptığınızda başarısız olması imkansız. Yeni gelen teşvikler (KDV indirimi ve tapu harcı indirimi) konut satışını hızlandıracaktır. Seçimden sonra konut satışında bir hızlanma bekliyoruz. Temennimiz yılı 1,5 milyon konut satışı ile rekor kırmak” açıklamasında bulundu.

Akzirve Topkapı 492 bin metrekare inşaat alanı üzerinde hayata kazandırılıyor. Projede toplam 2 bin 182 adet bağımsız birime yer veriliyor. Bin 736 adet daire, 279 adet rezidans, 96 adet ofis, 71 adet ticari alana yer verilen AKzirve Gayrimenkul projesi Akzirve Topkapı’da konut teslimlerinin ise 36 ay sonra yapılması hedefleniyor.

1+1’den 5+1’e kadar konut seçenekleri sunulan Akzirve Topkapı projesinin eylül ya da ekim ayı içerisinde metrekare fiyatları 8 bin TL ile 9 bin TL arasında değişiklik gösteren fiyatlardan satışa sunulması bekleniyor.

Merkezi ve değerlenen lokasyonuyla dikkat çeken Akzirve Topkapı Zeytinburnu projesinin sosyal olanakları ise şu şekilde sıralanıyor: restoran, cafe, yüzme havuzu, güvenlik, otopark, fitness salonu, sauna, yürüyüş alanları, çocuk oyun alanları yer alıyor.