Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

Ali Ağaoğlu bu kez sert çıktı!

Uludağ'ın acınacak hale geldiğini söyleyen Ali Ağaoğlu, "Başta bakanlık ve bürotratlar olmak üzere Uludağ'ın içine ettik" dedi.

Uludağ'da 'Geneleneksel Basın Buluşması'nda gazetecilerle bir araya gelen Ağaoğlu Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ali Ağaoğlu sezonun kötü geçmesinden dolayı basın mensuplarına dert yandı. Türkiye'de iyi yapılan şeylerin önünde devamlı bir bürokrasi engeli olduğunu dile getiren Ağaoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:

"Tabii ki yatırımcının da burada günahı var. Birlik olamadık, herkes bencillik yaptı. Bürokrasi üzerinde etkili olamadık. Uludağ’daki turizmi ileri götüreceğimize tam tersine, geri götürdük. 2000 yılında Turizm, Bayındırlık ve Orman Bakanlığı bir proje hazırladı. Mevcut binalara ek bina yapılacaktı. Bizde ek bine yaptık o zamanlar. Ancak, daha sonra yapılan değişiklikle bu yaptığımız ek binalar kaçak durumuna düştü. Bizim birinci bölgedeki otelimizin 35 bin metrekarelik bölümü 4 bin metrekareye düşürüldü. İmarda böyle saçma sapan şeyler yapıldı. Biz burada turizm yapmak istiyoruz ama bugün 4 bin metrekarelik bir turizm tesisinden bahsetmek imkansız. Neticede ben de gittim Orman ve Su İşleri Bakanlığı oteli mi kapattığımı söyledim."

"Bölge belediyeye teslim edilmeli"

Uludağ bu durumdayken hiç kimsenin buraya yatırım yapmayacağını dile getiren Ali Ağaoğlu, Uludağ’la ilgili Bursa Büyükşehir Belediyesi’nin önemli çabalarının olduğunu söyledi. Bölgenin bir an önce belediye kontrolüne geçmesi gerektiğini dile getiren Ağaoğlu, "Uludağ’da Bursa Büyükşehir Belediyesi’ne yetki verilirse işler değişir. Ben inanıyorum ki Bursa Büyükşehir Belediyesi bu konuda istekli ve birçok sorunu çözer. Ama yetki istedi, yetki verilmedi. Uludağ’a atılan atıklar konusunda Uludağ’ın çok büyük sorunu vardı. Bursa Büyükşehir Belediyesi bu konuda son derece yapıcı bir çalışma yaptı. Hala da Uludağ’la ilgili belediyenin yaptığı çok önemli çalışmalar var." diye konuştu.