Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Alışveriş merkezleri yerini alışveriş caddelerine bırakıyor

Türkiye'de alışveriş alışkanlığının değiştiğini söyleyen Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Gül Gül, "AVC'lerdeki mağazalar AVM'lerden daha çok ilgi görüyor" dedi.

Türkiye’de son yıllarda alışveriş merkezleri artarken, yeni bir anlayış gayrimenkul ve perakende sektörünü etkisi altına aldı; Alışveriş caddeleri… Alışveriş caddeleri tıpkı AVM’lerde olduğu gibi mağazaları organize bir şekilde tüketicinin önüne seriyor. Ancak bir farkla; açık bir caddede. Kapalı alanda zaman geçirmek zorunda kalmayan tüketici, aynı zamanda rahat bir şekilde alışveriş yapabiliyor. Her geçen gün artan alışveriş caddeleri hakkında, konunun uzman isimlerinden Gül Gül çarpıcı yorumlarda bulundu.

‘Geçmişteki pazarları bize anımsatıyor’

Daha önce Akkoza AVC, Arterium Cadde ve 3. Cadde gibi açık alışveriş cadde projelerini başarıyla hayata geçiren Agency Gayrimenkul’ün kurucularından Gül Gül, “Yoğun iş yaşamında yorulan insanlar, boş zamanlarını açık havada geçirmek istiyor. Alışveriş merkezlerinde kaliteli zaman geçirmek isteyen tüketici için doğru adres. Ancak AVM’lerin kapalı alanlar olması insanları zorluyor, bunaltıyor. Bu noktada alışveriş caddeleri bir adım öne çıkıyor. Alışveriş caddeleri ferahlığı ve organize yapısıyla insanları rahatlatıyor. Ayrıca AVC’ler geleneksel pazar kimliğini bizlere hatırlatıyor” dedi.

‘Akkoza çok farklı bir proje’

Gayrimenkul sektöründeki 20 yıllık tecrübesi doğrultusunda çalışmalarına devam ettiğini belirten Gül Gül, “Özellikle Garanti Koza tarafından hayata geçirilen Akkoza Alışveriş Caddesi projesi beni çok heyecanlandırıyor. Mimarisi, seçkin markaları, konumu ve sosyal yaşama katkısıyla Akkoza’nın alışveriş caddesi konseptinin en öncülerinden biri olduğunu düşünüyorum” ifadesini kullandı.