Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Altan Elmas: Konut almak için en uygun zaman şimdi

KONUTDER ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, bu dönemin konut almak için en uygun zaman olduğunu ifade etti. İşte detaylar…

Konut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği (KONUTDER) ve Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, inşaat sektöründeki son durumu Star Gazetesi’ne değerlendirdi.

Türkiye için Kazanç Vakti kampanyasına değinen Altan Elmas, konut almak ve yatırım yapmak için bu dönemin büyük bir avantaj olduğunu ifade etti. Elmas; “Bana göre 10-12 bin civarında konut satılacak. 10 milyar TL ciro elde edilecek” diye konuştu.

YABANCILARDA SINIR DÜZENLEMESİ SATIŞLARI ARTIRDI

Yabancıların Türk vatandaşlığı için 1 milyon dolarlık gayrimenkul sınırı 250 bin dolara çekildiği düzenleme sonrasında konut satışı rekor seviyesinde artarak devam ettiğini vurgulayan Altan Elmas, “Bunu eylül ayı konut satış rakamlarında da gördük. Türkiye genelinde konut satışları 2018 yılı Eylül ayında 127 bin 327 konut satıldı. Yabancılara satış ise bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 151.1 arttı ve 5 bin 615 oldu” dedi.

ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE MALİYETLER FİYATLARA YANSIYACAK

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) rakamlarına göre son bir yılda ülke genelinde konut fiyatlarının yüzde 10.5 arttığını ifade eden Altan Elmas; “İstanbul’da ise yüzde 4 artış oldu. Maliyetler korkunç derecede yükseldi. Kendi araştırmalarımıza göre ise dövizdeki dalgalanmayla beraber son iki aydaki maliyet artışı yüzde 20’yi geçti. Yani maliyetlerin yanında konut fiyatlarında herhangi bir artış olmadı. Önümüzdeki dönemde maliyet artışı konut fiyatlarına yansıyacaktı. Yansımadan önceki en avantajlı dönemi yaşıyoruz” şeklinde konuştu.