Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Altına dayalı kira sertifikası bugün başlıyor

Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleriyle Euro ve dolar cinsinden devlet tahvili ihracı bugün başlıyor.

Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası talep toplama işlemleriyle Euro ve dolar cinsinden devlet tahvili ihracına bugünden itibaren başlanıyor. Habertürk'te yer alan habere göre; işlem, Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından belirlenen bankalar aracılığı ile yapılabiliyor. Bireysel yatırımcılara sunulan finansman araçlarının çeşitlendirilmesi ve ayrıca yatırımcı tabanının genişletilmesi amacı ile 17-21 Aralık'ta talep toplama yöntemiyle Euro ve Dolar cinsinden devlet tahvili ihracı yapılabilecek. Söz konusu bu senetler, 28 Aralık Cuma günü yatırımcıların hesaplarına aktarılacak.

BİREYSEL YATIRIMCIYA SATILACAK

Dolar ve euro cinsi devlet tahvilleri, bireysel yatırımcılara satılacak. Senetler için talep toplama işlemleriyle senetlerin ihracı, kupon ödemeleri ve itfası Akbank, Garanti Bankası, QNB Finansbank, Türk Ekonomi Bankası, Halk Bankası, İş Bankası, Denizbank, Vakıflar Bankası, Ziraat Bankası, Yapı ve Kredi Bankası aracılığıyla gerçekleştirilebilecek.

2 YIL VADELİ OLACAK, YILLIK GETİRİSİ YÜZDE 2.4

Senetler iki yıl (728 gün) vadeli olacak. Getiriler, talep toplama dönemini takip eden hafta çarşamba günleri yatırımcıların hesaplarına yatırılacak. Yatırımcısına her altı ayda bir altın fiyatına endeksli yüzde 1,2 (yıllık yüzde 2,4) getiri sağlayacak. Getiriler, yatırımcıların hesaplarına TL cinsinden ödenecek.