Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Amerika, Türk gayrimenkul yatırımcılarını bekliyor

Mütekabiliyet Yasası'nın ardından bine yakın Ortadoğulu yatırımcıyı Türkiye'den ev sahibi yapan Projebeyaz, Türk yatırımcıları Amerika'ya davet ediyor.

Bugüne kadar birçok Arap yatırımcıyı Türk gayrimenkul sektörü ile tanıştıran Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlık, aynı yöntemi bu kez Türk alıcılar için ABD’de uygulamaya koydu. En az -8-10 kişilik grupları Amerika’nın 18 eyaletindeki 60’dan fazla şehrine bu yıl için 100 aileyi götürmeyi planlayan şirket, emlak satışına başladı.

En az 1 haftalık süreyle başlayan sistemle emlak alıcılarına 7 günlük otel, ulaşım, yemek dahil bir fiyat çıkarılıyor. Emlak alıcısı Amerika’da ev satın alırsa bu 1 haftalık harcama ev fiyatından düşülüyor. Böylece emlak alıcısı hem uygun fiyatlarla yaşayabileceği ya da yatırım yapabileceği evi Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul Danışmalık garantisi ile satın alıyor. Şayet evi almazsa da 1 hafta tatil yapmış oluyor.

Türk turizmine katkı sağlanıyor

Bu uygulamayı Türkiye için 3 yıldır sürdüren Projebeyaz Uluslararası Gayrimenkul Danışmanlık Yönetim Kurulu Başkanı Murat Uzun, "Biz Ortadoğulu alıcıyı Türkiye’ye bu sistemle getiriyoruz. Yaklaşık bu ailelerin yüzde 40’ına bu yöntemle ev sattık. Ortadoğulu alıcılar 1 hafta Türkiye’ye geldiler, konakladılar, hem de Türk turizmine katkı sağladılar" dedi.

Bu kişilerin ev almaları durumunda, Türkiye’deki otel ve ulaşım ve diğer giderlerinin, kendilerine iade edildiğini söyleyen Uzun, "Bunu gören Türk alıcılar aynı şeyi bizden ABD için talep etti. Amerika’nın en büyük inşaat ve danışmanlık şirketlerinden olan Lennar International ile yaptığımız anlaşma sonrası aynı modeli Amerika için uygulamaya soktuk. Lennar International’ın 18 eyalet 60 dan fazla şehirdeki konutlarını Türk alıcılar ile buluşturuyoruz" dedi.hepsinde güçlü bir konuma sahiptir. Lennar Homes USA Arizona, Kaliforniya, Florida, Nevada, New Jersey, Sout Carolina, Tennessee, Texas, Colorado, Delaware, Georgia, Maryland, Minnesota, Oregon, Nort Carolina, Virgina, Washington, Miami konut inşa ediyor. Türkiye ve Ortadoğu partneri Projebeyaz Uluslar arası gayrimenkul danışmalık firması olup her türlü makro ve sektörel haberlerde yardımcı olabileceğimizi de belirtiriz.