Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden inşaat sektörüne indirim müjdesi

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden inşaat sektörüne müjde geldi. Belediyenin inşaatlardan aldığı ücretlerde yüzde 50 indirim yapılacak.

Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mustafa Tuna’dan inşaat sektörüne yüzde 50 indirim müjdesi geldi. Belediye olarak inşaatlardan alınan bazı ücretlerin olduğunu hatırlatan Mustafa Tuna, belediye gelirlerinde yarı yarıya indirim için çalışmalar yaptıklarını açıkladı. Çalışmanın önümüzdeki hafta Belediye Meclisi’ne sunulacağını ifade eden Tuna; “Belediye gelirlerinde yarı yarıya bir indirim yaparak inşaat sektörüne bir katkımız, desteğimiz olsun istiyoruz. İndirim, altı ay sürey için meclise sunulacak” dedi. Tuna, meclisten vatandaş lehine karar beklediklerini de sözlerine ekledi.

BAŞKENT’E İKİ YENİ ANKARAY VE METRO PROJESİ GELİYOR

Mustafa Tuna, Ankara’ya iki metro ve iki Ankaray projesi geleceğini belirtti. Çalışmaların devam ettiğini ifade eden Tuna; Etlik Hastanesinden Forum Ankara’ya, Siteler üzerinden de havaalanı metrosuna bağlantı yapılacak iki yeni ANKARAY projesi ile AŞTİ’den ODTÜ’ye, Dikimevinden de NATO Yolu’na kadar iki yeni Metro projesinde bir aksama gözükmediğini söyledi.

YENİ ULUS PROJESİ 6 AYDA BİTİRİLEBİLİR

Yeni Ulus projesi hakkında da açıklamalarda bulunan Mustafa Tuna, inşaatın en kısa sürede başlayacağını ifade etti. Tuna; “İnşaatı ve ihaleyi Karayolları Genel Müdürlüğü gerçekleştiriyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız ise projenin bedelini Karayolları Genel Müdürlüğü’ne aktarıyor. Ankara Büyükşehir Belediyesi ise çevre ve meydan düzenlemesini üstleniyor. Gençlik Parkı’ndan başlayan yol Roma Hamamı’nın oradan yer altından çıkacak. Anafartalar’dan ise ilk Meclis’e kadar da yine yer altından yol olacak. Ayrıca Ulus’ta da bir meydan oluşturulacak. Meydana gidiş ve gelişler için altlı üstlü iki katlı geçiş olacak” diye konuştu.

Oluşturulacak meydanda turistlerin hem alışveriş hem de ziyaretlerini yapabileceğini belirten Tuna; “Yer altında ince ince çalışmak gerekiyor. Bir sıkıntı olmazsa 6 ay içinde bitirilebilir” dedi.

METRO GİRİŞLERİNE OTOPARKLAR GELİYOR

Ankaralıların otopark sorununa değinen Başkan Mustafa Tuna; “Yeni otoparkların yapılması gerekiyor. [Belediye olarak] biz metro girişlerine yakın bölgelerde otoparklar yaparak raylı sistemlerin kullanılmasını teşvik edeceğiz. Böylece uygun yerlerde otopark yapıp bir rahatlama sağlamayı planlıyoruz. Bu yöndeki çalışmalarımız devam ediyor” ifadelerini kullandı.