Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ankara İş Kulesi 373 bin 662 TL aylık bedelle İçişleri Bakanlığına kiralandı

Ankara İş Kulesi aylık 373 bin 662 TL ve ek olarak KDV bedeliyle İçişleri Bakanlığı tarafından İş GYO’dan kiralandı.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından biri olan İş GYO (Gayrimenkul Yatırım ortaklığı) tarafından Ankara’da hayata kazandırılan İş Kulesi İçişleri Bakanlığı tarafından aylık 373 bin 662 ve KDV bedeli ile kiralandı.

İş GYO kalitesi ve güvencesiyle başkentin merkezinde sektöre kazandırılan İş Kulesi projesinde doluluk oranı İçişleri Bakanlığının gerçekleştirdiği kiralama ile yüzde 100 seviyesine erişti.

İş GYO söz konusu kiralama işlemine ilişkin Kamuyu Aydınlatma Platformu’na (KAP) açıklama yaptı. İş GYO tarafından KAP’A yapılan söz edilen kiralama işlemine ilişkin açıklamadan edinilen bilgilere göre, Ankara İş Kulesi’nin doluluk oranı yüzde 100 seviyesine erişti. İş GYO’nun İş Kulesi’nde toplam aylık geliri 442 bin .894 TL+KDV seviyesine ve yıllık KDV hariç kira bedeli ise 5,3 milyon TL seviyesine ulaştı.

Türkiye’nin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklıklarından bir tanesi olan İş GYO (Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı) tarafından Ankara’da konumlandırılan İş Kulesi’nde İçişleri Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen kiralamaya ilişkin KAP açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Portföyümüzde yer alan Ankara İş Kulesi'nin kiralama çalışmaları kapsamında, 25.756 m2'lik alan, piyasa koşulları çerçevesinde aylık 373.462 TL+KDV bedel üzerinden Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı'na kiralanmıştır.

Söz konusu kiralama işlemi ile birlikte Ankara İş Kulesi'nde; doluluk oranı %100'e, toplam aylık kira geliri 442.894 TL+KDV'ye, yıllık kira geliri ise KDV hariç 5,3 milyon TL'ye ulaşmaktadır. (Ankara İş Kulesi'nin toplam aylık ekspertiz kira bedeli 455.000 TL+KDV'dir.)”