Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ankara Ulus’taki yayalaştırma projesi onaylandı

Ankara Ulus’taki yayalaştırma projesi, belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi. Projenin tamamlanmasıyla Ankara büyük bir meydana kavuşacak.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında Ulus trafiğini yer altına alarak meydanın yayalaştırılmasını sağlayacak protokol imzalandı. Dünya Gazetesi’nde yer alan habere göre, protokol oy birliğiyle kabul edildi. Söz konusu proje sayesinde bölge büyük bir meydana kavuşacak.

YAYALAŞTIRMA İLE İLGİLİ TÜM DETAYLAR BELLİ OLDU

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Tuna’nın Ulus ve çevresindeki trafiğin yer altına alınmasına ilişkin yazısı, belediye meclisinde görüşüldü. Söz konusu proje ile Ulus’taki İtfaiye (Hergelen) Meydanı’nda Melike Hatun Camii önünden başlayıp, Atatürk Heykeli'nin yer aldığı Ulus Meydanı'ndan devam ederek Roma Hamamı önüne kadar olan bölge ile Bent Deresi Kavşağı’ndan, yine Atatürk Heykeli'nin yer aldığı Ulus Meydanı'ndan devam ederek Stad Oteli arasındaki bölgedeki trafik tamamen yer altına alınacak. Ve bölge tamamen yayalaştırılacak.

KURUMLAR ARASINDA İŞ DAĞILIMI YAPILDI

17 Ağustos 2018’de Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi arasında yapılacak işlerin usul ve esaslarının çerçevesini çizen protokolün imzalandığının belirtildiği yazıda, protokol kapsamında projenin ihalesinin ve yapımının Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından yapılacağı ifade edildi. Projenin finansmanı ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karşılanacak. Kamulaştırma, imar planlama çalışmaları, alternatif yol güzergahlarının belirlenmesi, çevre düzenlemeleri gibi tanzim edilen yükümlülükler ise ASKİ Genel Müdürlüğü ve EGO Genel Müdürlüğü ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin ilgili daire başkanlıkları tarafından yerine getirilecek.

Mustafa Tuna, projeye ilişkin daha önce yaptığı açıklamalarda tünel çalışmasının aç kapa yöntemiyle yapılacağını burada su, kanalizasyon, elektrik gibi altyapı unsurlarının bulunmasından kaynaklı olarak direkt delinerek tünel yapmanın mümkün olmadığını ifade etmişti.