Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ankara'da İstasyon Caddesi hak sahiplerinin akıbeti belli oldu

Ankara İstasyon Caddesi’nde hak sahiplerine aynı yerden konut verilmesine karar verildi.

Ankara Büyükşehir Belediye Meclisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İhsan Ölmez başkanlığında toplanarak önemli kararlara imza attı.

Ankara’da yer alan İstasyon Caddesi’ndeki alan genişletme projesi kısa süre önce gündeme yansımıştı. Ankara İstasyon Caddesi üzerinde yer alan evler proje kapsamında yıkılacak. Türk Kızılayı Caddesi ve İstasyon Caddesi’nin genişletilmesi ve daha ferah bir alan getirilmesi planlanıyor.

Caddeyi genişletmeye yönelik planlanan proje dahilinde cadde üzerinde yer alan 68 konutun yıkılması kararı alındı.
Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Ali İhsan Ölmez başkanlığında projenin hayata geçirilmesinin ardından evleri yıkılacak hak sahiplerinin akıbetiyle ilgili olarak önemli bir karar aldı.

İstasyon Caddesi üzerinde konut u bulunan ancak projenin hayata geçirilmesi için konutları yıkılacak 68 adet hak sahibi için konut formülü üretildi. Meclisten çıkan İstasyon Caddesi genişletme projesine ilişkin karara göre bölgedeki hak sahiplerine aynı yerden konut verilmesi kararlaştırıldı. İstasyon Caddesi’nde konut sahibi olan ancak proje kapsamında evleri yıkılan hak sahiplerine yine oturdukları yerden konut verilmesine karar verildi. Böylelikle 68 hak sahibinin mağduriyeti de giderilmiş oldu.

Ayrıca Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Ölmez başkanlığında toplanan Ankara Büyükşehir Belediyesi Meclisinden Ankara’da yer alan bulvarlara ve ana caddelere sigara küllükleri konulmasına karar verildi.

Ankara İstasyon Caddesi projesinin kısa sürede hayata geçilerek caddenin daha modern ve daha ferah bir görünüme kavuşturulması ve hak sahiplerinin kısa sürede yine aynı bölgede olan yeni evlerine yerleştirilmesi bekleniyor.