Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Ankara’ya metrobüs müjdesi geldi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Ankara’ya metrobüs müjdesi geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan; “Yeni dönemde metrobüs olacak” dedi.

Ankara'nın Sincan ilçesindeki Yavuz Sultan Selim Millet Kıraathanesi’nde gençlerle bir araya gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan çeşitli açıklamalarda bulundu. Ankara’da ulaşım araçlarının çeşitlendirileceğini ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ankara’yı metrobüsle tanıştırmamız lazım. Yeni dönemde metrobüs olacak. Raylı sistemler ve metrobüs” ifadelerini kullandı.

Hürriyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; sohbet sırasında genç bir kız Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a “Kaygılarımız var. İleride ne olacağız, iş konusunda olsun, her alanda?” sorusunu sordu. Erdoğan, “Nitelikli elemana iş kesinlikle var. Nitelikli olmayanda sıkıntı var. Bizim öyle şehirlerimiz var ki eleman bulamıyor. Mesela Gaziantep. Kayseri de aynı şekilde. Eleman bulamıyorlar. Türkiye’de böyle birçok şehir var” yanıtını verdi.

Hafta sonları okullardaki takviye kursları hakkında da açıklamalarda bulunan Erdoğan; “Milli Eğitim Bakanlığımız yeni bir düzenleme yapacak. A okulunda okuyan bir öğrenci B ya da C okulunda hafta sonu takviye kursu alacak. Oradaki öğretmenler onlara ders verecek. Kendi öğretmeni söz konusu o öğrenciye ders, takviye kursu vermeyecek. Bunun için hazırlıklar yapılıyor. Benzer şey millet kıraathanelerinde rehber öğretmenler ile birlikte yapılabilir. O da bir takviyedir” şeklinde konuştu.